Dubai 14 Günlük Servis Vizesi

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi sayfamız üzerinden başvuruya ilişkin detaylara ulaşım sağlayarak işlemler sırasında alanında uzman temsilcilerimizden danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 05 Ekim 2022 0 yorum 3166 görüntüleme
14 Günlük Servis Vizesi

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi sayfamız üzerinden başvuruya ilişkin detaylara ulaşım sağlayarak işlemler sırasında alanında uzman temsilcilerimizden danışmanlık desteği alabilirsiniz. Danışmanlarımızla iletişime geçerek vize başvuru sürecini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresini kullanabilirsiniz.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olmakla birlikte Orta Doğu kültürünü yaşamak isteyen kişilerin ziyaret etmesi gereken ülkelerin başında gelmektedir. Turizmle birlikte BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik ilişkilerinin güçlenmesi, ortaklıkların artarak devam etmesi için iş insanları sıklıkla Dubai ve Türkiye arasında seyahatler gerçekleştirmektedir. Dubai her geçen gün gelişim gösteren ekonomisi ve beraberinde getirdiği yaşam kalitesi nedeniyle Orta Doğu’nun en önemli iş merkezi ve turistik bölgesi olma özelliğine sahiptir. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) ziyaretinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli vize prosedürüne dair bilgi sahibi olunması oldukça önem arz etmektedir.

Dubai seyahatinde bulunacak olan Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının BAE sınırları içerisine yapacakları seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Hususi Pasaport, Siyah Diplomatik Pasaport ve Gri Hizmet Pasaportu sahipleri Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu vize muafiyeti 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli kabul etmektedir. 90 ikame gününü aşacak seyahatler için Dubai sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göçmenlik Ofisi aracılığıyla uzun süreli vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Dubai vize çeşitleri yapılacak olan seyahatin amacı, süresi ve ülke sınırları içerisine yapılacak olan giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak seyahat amacının ve süresinin doğru olarak planlanması oldukça önem arz etmektedir. Dubai vize işlemleri için kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Temsilcilerimiz başvuru adımlarını süreç boyunca takip etmektedir. Bu aşamada başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle işlemleri tercih edilmesi durumunda uzaktan rahatlıkla takip edilebilmektedir.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi İşlemleri

Dubai için tahsis edilen 14 gün geçerli servis vizesi Free Zone vizesi olarak bilinmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yer alan serbest ticaret bölgesi, serbest liman bölgesi gibi alanlara giriş yapabilmek için sahip olunması gereken vize türüdür. Dubai sınırları dahilinde faaliyet göstermekte olan 30’dan fazla serbest bölge bulunmaktadır. Yüksek miktarlarda imalat ve ticaret yapan şirketler söz konusu serbest bölgeler sayesinde önemli fırsatlar yakalayarak tasarruf sağlayabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyette bulunacak olan şirket yöneticileri ve çalışanları Dubai Free Zone Vizesi alarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Dubai 14 günlük vize için başvuru işlemleri BAE Göçmenlik Ofisi aracılığıyla elektronik vize (e-vize) sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet vermekte olan konsolosluklar başvuru işlemlerini kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip değildir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin bireysel başvuruda bulunabilmeleri söz konusu olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti oturum iznine sahip olan yabancı ülke vatandaşları kurumumuz aracılığı ile vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Free Zone vizesi başvuru sahibine tahsis edildiği gün itibariyle 14 gün içerisine BAE sınırları içerisine giriş izni sunmakla beraber 14 gün ikamet edilmesine olanak tanımaktadır. İzin verilen 14 günlük ikame süresinin söz konusu vize türünde uzatılma imkanı bulunmamaktadır. Dubai Free Zone vizesi pasaport üzerine basılan bir vize türü değildir. Elektronik vize (e-vize) olarak tahsis edilmesi nedeniyle onaylı vize üzerinde yer alan seri numarası ve barkod ile başvuru sahibinin elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi onaylanan vizesi ve seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaportu ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapabilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri seyahati için gerçekleştirilecek olan vize başvuruları online olarak yetkili kurumlar aracılığıyla BAE Göçmenlik Ofisine yapılmaktadır. Başvuru işlemleri için seyahat amacına uygunluk gösteren evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin renkli olarak taratılması ve bilgisayar ortamına ortamına aktarılması şartı aranmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan belgeler başvuru sistemine yüklendikten sonra diğer başvuru adımlarının tamamlanması ile birlikte süreç sona ermektedir. Değerlendirme süreci sona erdiğinde vize talebinin onaylanması durumunda ilgili belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi üzerinde seri numarası ve barkod bulunan giriş izni ve seyahat bitişi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği bulunacak olan pasaportu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir.

Dubai kısa süreli vize başvurularında Göçmenlik Ofisi tarafından onaylanan vize taleplerinde BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Konsolosluğu başvuru sahibini mülakata çağırmamaktadır. Tüm sürecin online olarak yürütülmesi başvuru sahipleri için işlemlerin oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Konsolosluğa direkt olarak elden evrak teslim ederek mülakat uygulamasının bulunmaması Dubai seyahati gerçekleştirecek kişilerin zahmetsizce vize sahibi olmalarını kolaylaştırmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunmasına dair herhangi bir şartın aranmaması nedeniyle süreç kurumumuz temsilcileri ile iletişimde kalınarak rahatlıkla takip edilebilmektedir. 

Dubai 14 Gün Servis Vize Gerekli Evrakları

Dubai vizesi başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Talep edilen bilgi ve evrakların eksik, hatalı ya da tutarsız olması durumunda vize talebi olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Belgelerin eksiksiz olarak bir araya getirilmesinin ardından renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir. Taratılan belgelerde bulunan bilgilerin okunaklı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Hazırlanan evrakları BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmen Bürosu online başvuru sistemine yüklenmesi ve başvuru adımlarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması zorunluluğu bulunmaktadır. Değerlendirme sürecinin ardından başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda vize belgesi başvuru sırasında belirtilmiş olan elektronik posta (e-posta) adresine gönderilmektedir. 

Dubai 14 gün geçerli servis vizesi başvurularında talep edilen gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Renkli olarak taratılmış ve seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Renkli olarak taratılmış ve uluslararası ölçülere sahip olan Biyometrik Fotoğraf,
 • BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) vize işlemleri için talep edilen ücretin ödendiğini ibraz eden Banka Dekontu,
 • Yabancı ülke vatandaşları için renkli olarak taratılmış Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi,
 • Vize süresi sona erdiği an itibariyle Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinden çıkış yapılacak olduğu belirten şahsen imzalanmış taahhütname,
 • Dubai Vize Başvuru Formu (Formun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Form içerisinde başvuru sahibini tanımaya, seyahat amacını öğrenmeye ve seyahat bitimi itibariyle ülkeden çıkış yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorular bulunmaktadır. Söz konusu sorulara verilen yanıtlar ile ibraz edilen diğer belgelerin birbiri ile tutarlılık göstermesi oldukça önem arz etmektedir.

Dubai 14 Günlük Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai için yapılan online vize başvuruları ortalama 3 iş günü (72 saat) içerisinde değerlendirilerek olumlu olarak sonuçlanması durumunda başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu günler, resmi tatil günleri, isim benzerliği ya da eksik evrak teslim etme gibi durumlarda değerlendirme süresi tahmin edilenden uzun olabilmektedir. Cuma ve cumartesi günleri Dubai Konsolosluğu tatil günleridir. Başvuru yaparken resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmak seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına oldukça önem arz etmektedir.

Başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesi Dubai servis vizesi değerlendirmesi sırasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Bu durumda başvuru sahibinin seyahat başlangıç tarihine kadar eksik belgesini ibraz ederek değerlendirmeye devam edilecek kadar zamana ihtiyacı olması oldukça önemlidir. Eksik evrak teslim edilmesi durumunda konsolosluk ek evrak talebinde bulunmadan doğrudan başvuruyu ret kararı ile sonuçlandırabilmektedir. Bu durumunda başvuru sahibinin tekrardan başvuru yaparak seyahatini gerçekleştirebilmesi için yeterli süreye sahip olması seyahat planının aksaklığa uğramaması açısından önem arz etmektedir. Online Dubai vizesine başvurularında işlemlerin seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinde başlatılması tavsiye edilmektedir.

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi Ücreti

Dubai vize çeşitleri için başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak yine konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru işlemleri öncesinde son belirlenen güncel tutarın teyit edilmesi süreç içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına oldukça önem arz etmektedir.

İşlemler sırasında ödenen ücret konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve vize ücretini kapsamaktadır. Başvuru işlemleri sırasında gerekli evraklar ile birlikte vize bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından belirlenen başvuru ücretinin ödenmesi değerlendirmenin olumlu sonuçlanacağının garantisini vermemektedir. Herhangi bir nedenden dolayı başvurunun ret kararı ile sonuçlanması durumunda ödenmiş olan vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Başvuru adımlarının doğru olarak tamamlanması ve evraklarda eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerin bulunmadığının teyit edilmesi oldukça önemlidir.

Değerlendirme aşamasında hatalı, eksik ya da tutarsız bilgi veya belge ibraz edilmesi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Kurumumuz aracılığı ile yapılan başvurularda danışmanlarımız başvuru sahibine ait evrakları inceleyerek herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Bu sayede değerlendirme süreci öncesinde söz konusu olumsuzluğun giderilmesine olanak tanınmaktadır. Başvuru sahibinin işlemler sırasında yaptığı hatalı davranışlardan dolayı vize talebinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçilmektedir. 

Dubai 14 Günlük Servis Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dubai vizesi değerlendirme sürecinin ardından vize talebinin olumsuz sonuçlanması durumunda ödenen vize ücretinin başvuru sahibine iade edilmemesi nedeniyle işlemlerin talep edildiği biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru dosyasına eklenen bilgi ve belgelerin tam, doğru ve tutarlı olması zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Başvuru sahibinin geçerli Birleşik Arap Emirlikleri vizesi varken tekrardan vizeye başvurması durumunda vize talebi doğrudan olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Geçmişte alınan ve hala geçerliliği devam eden Dubai vizesine sahip olunup olunmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) online vize başvurularında onaylanan vize pasaporta işlenmemektedir. Onaylanan vize talebini gösteren belge değerlendirme sonunda başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibinin üzerinde seri numarası ve barkod bulunan vize giriş iznini ifade eden belgeyi yanında bulundurması şartı aranmaktadır. Vize izni ile birlikte ülkeye giriş sırasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaportun da yanında bulundurması gerekmektedir.
 • Dubai Göçmenlik Ofisi uyarınca vize aşımında bulunan kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Vizenin izin verdiği ikamet süresini aşan kişiler Göçmenlik Bürosuna rapor edilmektedir. BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisinde çıkış yapılması esnasında vize aşım süresi kadar para cezasının ödenmesi gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelen kişilerin bir sonraki Dubai vizesi başvuruları değerlendirme aşamasında ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.
 • Dubai servis vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerini seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinde tamamlamaları tavsiye edilmektedir.

Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak başvuruya yönelik tüm adımların şahsınız adına en doğru şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz. İşlemler sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle gerekli evrakları tarafımıza kargo ya da kurye desteği ile iletebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Süreç boyunca danışmanlarımızla iletişimde kalarak başvuru sonuçlanana kadar takibini rahatlıkla yapabilme avantajınız bulunmaktadır. Başvuruya dair merak ettiklerinizi sormak ve doğrudan işlemleri başlatabilmek için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle