Dubai Konsolosluğu Tatil Günleri

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 03 Ekim 2022 0 yorum 3952 görüntüleme
Tatil

Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Dubai Konsolosluğu Tatil Günleri sayfamız üzerinden konsolosluğun hizmet vermediği günlere dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Dubai vizesi başvuru işlemlerinin resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmiş olması değerlendirmenin herhangi bir aksaklığa uğramaması açısından oldukça önem arz etmektedir.

Kurum olarak Dubai’ye seyahat planı olan kişilerin vize başvuruları sırasında profesyonel danışmanlık desteği vermekteyiz. Bu sayede başvuru sahiplerinin karmaşık vize işlemleri sırasında sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin reddedilmesi ihtimalinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktayız. Tarafımız desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahibinin işlemler sırasında şahsen orada bulunması şartı aranmamaktadır. Böylece başvuru sahipleri kurumumuz desteği ile işlemleri başlattıktan sonra danışmanlarımızla iletişimde kalarak süreci rahatlıkla takip edebilme imkanına sahip olmaktadır.

Dubai vize talepleri başvuru sahipleri tarafından doğrudan temsilciliğe yapılamamaktadır. Başvuruların konsolosluk ile akredite olarak hizmet veren vize başvuru merkezleri aracılığıyla online olarak yapılması gerekmektedir. Online Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında vize ücretinin ödenmesi, talep edilen evrakların e-vize sistemine yüklenmesi ve online başvuru formunun doldurulması ile kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurunun olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda vize belgesi başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi ilgili vize belgesi ve pasaport ile Birleşik Arap Emirlikleri seyahatini gerçekleştirebilmektedir.

Dubai seyahati için oluşturulan vize talepleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuruların doğru şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini değerlendirme yetkisine sahip olmadıklarını hatırlatmak isteriz.

Kurumumuz desteği ile Dubai vize başvuru işlemlerini başlatmak için alanında uzman kadromuz ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımızla iletişime geçerek Dubai vizesine dair merak ettiklerinizi sormak, başvuru işlemlerini başlatmak ve gerekli evrakları iletmek için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

BAE Konsoloslukları Tatil Günleri

Dubai Konsolosluğu hangi günler çalışıyor sorusu kurumumuza sıkça yöneltilen sorular arasında yer almaktadır. Resmî tatil günlerinin göz önünde bulundurulması başvurunun değerlendirilmesi sırasında zaman kaybedilmemesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

  • 1 Ocak Miladi Yılbaşı Tatili
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Tatili
  • 21-22-23 Nisan Ramazan Bayramı Tatili
  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma – Gençlik – Spor Bayramı Tatil
  • 28-29-30 Haziran – 1 Temmuz Kurban Bayramı Tatili
  • 30 Temmuz Hicri Yılbaşı
  • 6 Ağustos Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü Tatili
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı Tatili
  • 17 Ekim Hz.Peygamberin Doğum Günü Tatili
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisi BAE ve T.C. resmi tatil günlerinde başvuru işlemlerinin gerçekleştirilememesi nedeniyle işlemler tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Seyahat planını ile ilgili herhangi bir aksaklık oluşmaması adına süreci olumsuz etkileyebilecek detaylardan kaçınılması gerekmektedir. Dubai vize talepleri Göçmenlik Ofisi tarafından ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Dubai vizesinin pasaporta işlenen bir vize türü olmaması nedeniyle olumlu sonuçlanma durumunda ilgili belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir.

Başvuruların Dubai Konsolosluğu tatil günleri ya da konsolosluğun yoğun olduğu günlere denk gelmesi durumunda değerlendirme süreci tahmin edilenden daha uzun olabilmektedir. Değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesi de değerlendirme süresinde değişiklikler yaşanmasına sebep olmaktadır. Vize talebi oluşturulması sırasında tüm belgelerin eksiksiz şekilde ibraz edilmesi ek evrak talep edilmesi ihtimalini azaltmaktadır. Bu sayede ek evrak talebi nedeniyle yaşanabilecek gecikmelerin önüne geçilmektedir. Seyahat planının etkilenmemesi amacıyla başvuru işlemlerinin seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinden tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle