Dubai Vize Reddi

Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Dubai vize reddi sayfasından başvurunun hangi durumlarda olumsuz olarak değerlendirilebileceğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 03 Ekim 2022 0 yorum 3359 görüntüleme
Vize Reddi

Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Dubai vize reddi sayfasından başvurunun hangi durumlarda olumsuz olarak değerlendirilebileceğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurumumuzdan Dubai vize başvuru işlemleri sırasında danışmanlık desteği almanız halinde vize talebi oluşturulması sürecinde yapılan hatalardan dolayı olumsuz bir sonuçla karşılaşılması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Tarafımız desteği ile yapılan Dubai vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmamaktadır. Bu nedenle gerekli evraklar tarafımıza elektronik posta adresi üzerinden ya da kargo veya kurye desteği ile gönderilebilmektedir. Başvuru sahibi tercih etmesi durumunda ikamet bölgesine en yakın ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerini başlatırken evrakları elden teslim edebilmektedir.

Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport ve Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahiplerinin Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir. Başvurunun konsolosluk tarafından olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda vize sonucu başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir.

Başvurunun hangi nedenler olumsuz sonuçlanabileceği ya da olumsuz durumlarda neler yapılabileceğine dair bilgileri sayfamız devamında paylaşmış bulunmaktayız. Verdiğimiz bilgilerin başvuru sürecinde fayda sağlamasını dileriz. Tarafımız desteği ile işlemleri tamamlayarak sıkça tekrarlanan hatalardan dolayı vize ret kararı ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Kurumumuz desteği ile Dubai vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet izni bulunan yabancı ülke vatandaşları alanında uzman danışmanlarımızla iletşime geçerek süreci hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilmektedir. Dubai vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve vize talebi oluşturma adımlarını başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai vize talepleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sürecinde işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Dubai vizesi için yapılan başvurular işlemlerin hatalı olarak yapılması, eksik ya da tutarsız belge ibraz edilmesi ya da seyahat bitişinin ardından ülkeden çıkış yapılacağının taahhüt edilmemesi gibi durumlarda ret kararı ile sonuçlandırılabilmektedir.

Dubai vize başvurusu onaylanan kişiler belli bir süre sahip oldukları vize Dubai sınırları içerisinde ikamet edebilmektedir. Vize süresine uygun bir şekilde seyahatin tamamlanması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Dubai vize süresi sona ermeden BAE (Birleşik Arap Emirliklikleri sınırları içerisinden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Söz konusu vize süresini aşan kişiler Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmektedir. Ülkeden çıkış sırasında vize süresini aşan kişilere fazladan ikamet edilen gün sayısı kadar para cezası uygulanmaktadır. Bir kez Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilen kişilerin sonraki Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanması ihtimali artmaktadır.

Dubai vize başvuru işlemi gerçekleştirmeden önce başvuru sahibi geçerli Dubai, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) vizesine sahip olup olmadığını kontrol etmelidir. Geçerli Birleşik Arap Emirlikleri vizesi bulunmasına rağmen tekrardan vize talebinde bulunan kişilerin başvuruları doğrudan reddedilmektedir. Geçerli vizeye sahip olarak tekrardan başvuru yapmak ya da seyahat süresini aşmak vizenin reddedilme nedenlerindendir. Bunların dışında sıklıkla tekrarlanan hatalardan biri de birden fazla başvuru yapılmasıdır. Dubai vizesi için birden fazla kez başvuru yapılması tümünün olumsuz olarak sonuçlandırılmasına neden olmaktadır.

Dubai vizesi ile daha önceden Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde suç teşkil edecek herhangi bir olaya karışılması durumunda bir sonraki vize başvurusu konsolosluk tarafından Dubai vize reddi kararı ile sonuçlandırılmaktadır. Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında yapılan hatalardan dolayı vize talebinin olumsuz sonuçlandırılması ihtimalini ortadan kaldırmak için kurumumuzdan danışmanlık desteği alabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai Vize Reddi İtirazı

Dubai vize başvurusunun konsolosluk tarafından olumsuz olarak sonuçlandırılması durumunda yapılabilecek birkaç alternatif yol bulunmaktadır. Öncelikle vize reddi sonucu ile karşı karşıya gelmemek için başvuru işlemlerinin doğru olarak tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Vize talebinin hatalı, eksik, tutarsız bilgi ve belgelerle gerçekleştirilmesi durumunda konsolosluğun güvensizliğine yol açması nedeniyle olumsuz sonuçlanma ihtimali de artmaktadır.

Vize talebinin olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibi Dubai vize reddi itirazı için dilekçe yazabilme hakkına sahiptir. Dilekçenin BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisine yazılması ve itiraz sahibinin imzasına sahip olacak şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçenin okunaklı ve anlaşılır bir şekilde yazılması oldukça önem arz etmektedir.

Dubai vize başvurusunun konsolosluk tarafından reddedilmesi durumunda itiraz dilekçesine ek olarak vize talebinin tekrardan oluşturulması seçeneği bulunmaktadır. Konsolosluğun başvuruyu reddetme nedenini açıklamış olması durumunda söz konusu neden ortadan kaldırılarak tekrardan başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Konsoloslukların her zaman vize taleplerini reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları olmadığını hatırlatmak isteriz.

Değerlendirme sürecinde oluşabilecek olumsuz durumlar için seyahat başlangıç tarihinden önce yeterli süreye sahip olunması oldukça önemlidir. Bu nedenle Birleşik Arap Emirlikleri seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir.

Dubai Vize Başvurusunun Reddedilmesi Hakkında

Dubai, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) için geçerli vizeye sahipken tekrardan vize talebinde bulunulması durumunda başvuru olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Vize talebinin reddedilmesinin yanı sıra söz konusu davranış geçerli vizenin de iptal edilmesine neden olmaktadır. Geçerli olan vizeye tekrardan başvuru yapıldığında Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden para cezası ile birlikte iptal edilmektedir.

Kurumumuz başvurunun konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermektedir. Vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme işlemleri yalnızca BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisi yetki alanı içerisindedir. Kurumumuzun gerçekleştirilen Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri vize taleplerini kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olmadığın hatırlatırız.

Dubai vizesinin konsolosluk tarafından iptal edilmesi durumunda başvuru işlemleri sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Dubai, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) seyahati planlarken maddi ve manevi kayıp yaşamamak adına online Dubai vizesi başvurusunun talep edildiği şekilde gerçekleştirilmesine özen göstermek oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işlemleri sırasında evrakların doğru ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi, başvuru formunun talep edildiği şekilde doldurulması ve seyahat bitişinden sonra ülkeden çıkış yapılacağının taahhüt edilmesi gerekmektedir. Söz konusu adımlara dikkat edilmesi başvuru sırasında yapılan hatalar nedeniyle verilen Dubai vize reddi kararının önüne geçebilmektir.

Vize Merkezi olarak başvuru aşamasında sağlamış olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanarak Dubai vizesi başvuru sürecinin sizin açınızdan oldukça kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Sahip olduğumuz 20 yılı aşkın tecrübe, farklı illerde hizmet vermekte olan ofislerimiz ve uzman kadromuz ile vize taleplerinin en uygun şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermekteyiz. Sürece dair merak ettiğiniz soruları sormak ya da şahsınız adına vize talebi oluşturulması işlemlerini başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz ile kolay ve hızlı bir şekilde iletişime geçebilmek için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle