Dubai Başkonsolosluğu İstanbul

Kurum olarak hazırlamış olduğumuz Dubai Başkonsolosluğu İstanbul sayfamızdan konsolosluk hakkında detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 03 Ekim 2022 0 yorum 2990 görüntüleme
İstanbul

Kurum olarak hazırlamış olduğumuz Dubai Başkonsolosluğu İstanbul sayfamızdan konsolosluk hakkında detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Sayfamız devamında vize ve pasaport işlemleri, konsolosluğun görev alanı ve çalışma saatleri gibi bilgilere ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Dubai için başvuru sahipleri tarafından doğrudan oluşturulan vize taleplerini kabul etmemektedir. Bu nedenle vize taleplerinin BAE Göçmenlik Ofisi ile akredite bir şekilde hizmet veren kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurum olarak başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği vererek işlemlerin talep edildiği şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanıdığımızı hatırlatmak isteriz.

İstanbul sınırları içerisinde ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ya da Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları konsolosluk işlemlerini Dubai İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Dubai Başkonsolosluğu vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden kendi ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport yenileme, doğum, evlilik, ölüm gibi işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Dubai vize işlemleri hakkında bilgi almak ve başvuruları tarafımız desteği ile gerçekleştirmek için Dubai vize temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunmanız şartı aranmaması nedeniyle süreci danışmanlarımızla iletişimde kalarak rahatça takip edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Tarafımıza iletişime geçmek ve başvuru işlemleri için gereken evrakları tarafımıza iletmek için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerinde, Türkiye’de oturum izni olan BAE vatandaşlarının konsolosluk işlemlerinde hizmet vermektedir. Konsolosluğun hizmet verdiği gün ve saatlerde ilgili işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluk Adresi

Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sokak, No:11, 34330 4.Levent. Beşiktaş/İstanbul

Mesai Saatleri: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları Pazartesi – Perşembe günleri 09.00 – 16.00  saatleri arasında hizmet vermektedir. Başvuru işlemlerinin ilgili gün ve saatlerde gerçekleştirilmesi süreç içerisinde herhangi bir olumsuzla karşılaşmamak adına önem arz etmektedir.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi

Dubai seyahat planı için yapılan vize başvuruları ortalama 72 saat içerisinde konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü olmaması nedeniyle onaylanan vize sonucu başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi ilgili vize ve pasaport ile BAE sınırları içerisine giriş yapabilmektedir. 

Değerlendirmenin resmi tatil günlerine ya da konsolosluğun yoğunluğuna denk gelmesi durumunda sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Konsolosluk uygun görmesi halinde değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Bu gibi durumlar değerlendirmenin tahmin edilenden daha uzun sürmesine yol açabilmektedir. Dubai’ye planlanan seyahat ile herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına başvuru adımlarının seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinde tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. 

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Pasaport Yenileme

İstanbul’da ve çevre illerinde ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportları için Dubai Başkonsolosluğu başvurusunda bulunularak yenileme işlemi yapılmasını sağlayabilmektedir.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle