Dubai Expo 2022

Dubai 2022 Expo sayfamız üzerinde etkinliğe ve vize başvuru sürecine dair gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 05 Ekim 2022 0 yorum 3436 görüntüleme
Dubai Expo 2022

Dubai 2022 Expo sayfamız üzerinde etkinliğe ve vize başvuru sürecine dair gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Dubai seyahati gerçekleştirecek ve fuarı deneyimlenecek olan kişilerin başvuru işlemleri sırasında izlemeleri gereken adımlara dair danışmanlarımız başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği sağlamaktadır. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle şahsınız adına atılan adımların tümünü uzaktan rahatlıkla takip edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Sürece dair detaylı bilgi almak ve hızlı bir şekilde vize talebi oluşturma adımlarını başlatmak için tarafımız ile dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresi üzerinden iletişime geçebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai Expo ile ilgili bilgilere geçmeden önce etkinliğinden tarihçisinden söz etmek gerekmektedir. Dünya fuarı ya da dünya sergisi anlamına gelmekte olan “World Expo” beşer yıllık periyotlar halinde düzenlenmektedir. Dünya fuarları en az 3 ay, en fazla 6 ay süreli açık kalma prosedürüne sahiptir. Söz konusu fuarlarda asıl amaç ürün tanıtımından ziyade dünyanın geleceğine uygun tasarımlar, teknolojik gelişmeler ve global sorunlara çözüm sunmaktadır. World Expo kültürel ve eğitsel amaçlara uygun olarak düzenlenmektedir.

İlk dünya fuarı 1851 yılında İngiltere Londra’da düzenlenmiştir. Londra’da düzenlenen dünya fuarı için Crystal Palace inşa edilmiştir. 1889 yılında Fransa Paris’te düzenlenen dünya fuarı için ise Eyfel Kulesi inşa edilmiştir. Günümüzde hala şehre avantaj sağlayan kule dayanıklılığı ve ikonik görüntüsü ile turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Sınırları dahilinde World Expo düzenleyecek olan ülkelerin BIE üyesi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Uluslararası Sergi Bürosu “BIE” kısaltması ile bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ise 2004 yılı itibariyle BIE üyesi olan ülkeler arasında yer almaktadır.

World Expo 2022 Nerede?

World Expo 2022 yılında Dubai sınırları içerisinde düzenlenecektir. Dünya fuarının ilk kez bir Orta Doğu ülkesinde düzenlenecek olması nedeniyle 2022 yılı ayrı bir öneme sahiptir. Dubai Expo için 2022 yılında ülkeye 25 milyon ziyaretçi girişinin yapılması beklenmektedir. Dubai dünyanın yükselen değerleri arasında bulunmakla birlikte Expo 2022 var olan yükselişine katkı sağlaması açısından oldukça önem arz etmektedir. World Expo 2022 yılında Dubai’de 190 ülkeden katılımcının bir araya gelmesini sağlayarak kültürel bir etkileşim için uygun bir zemin hazırlamaktadır. Fuar için  2 km²’lik kapalı bir alanın yanı sıra toplamda 4,38 km²’lik bir alanı kapsamaktadır.

Dubai’de düzenlenecek olan serginin 2022 yılı için belirlenen “Connecting Minds, Creating the Future” teması fikirleri buluşturmak ve geleceği tasarlamak anlamına gelmektedir. World Expo 2022 Dubai’nin master planının da tasarımcısı olan ünlü HOK firması tarafından gerçekleştirilmektedir. Fuarda yer alan büyük pavyonların birbirine bağlanmasını sağlayan ana merkeze verilen “Al Wasl” ismi Dubai’nin eski ismi olmakla beraber aynı zamanda kelime olarak “bağlantı” anlamına gelmektedir.

Dubai’de düzenlenecek olan 2022 dünya fuarı sürdürülebilir enerji üreten fotovoltaik panellerin yapının çevresine yerleştirilmesi ile gereken enerjinin güneşten alınabilmesine olanak verecek şekilde dizayn edilmiştir. Peyzaj düzenlemesinin panellere uygun şekilde yapılması ile birlikte ziyaretçilerin gölgede kalabilmelerin olanak verilmiştir. Dünya fuarı dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılar tarafından üzerinden yıllar geçse dahi estetik ve faydayı bir arada sunacak şekilde tasarlanmıştır. BIE (Uluslararası Sergiler Bürosu) 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan serginin Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen covid-19 salgını nedeniyle 1 yıl süreli olarak geciktirilmeli talebi nedeniyle serginin 1 Ekim 2022 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar vermiştir.

Dubai 2022 Expo Vize Başvurusu

Dubai’de gerçekleştirilecek olan dünya fuarını ziyaret etmek isteyen kişiler vize başvurularını kurumumuz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Tarafımız desteği ile oluşturulan vize talepleri Emirates Group iştirakı Dnata Group güvencesi ile hızlı bir şekilde oluşturulmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında gereken evrakların tarafımıza iletilmesi ile birlikte belgeler temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada herhangi bir hatalı, eksik ya da tutarsız belgeye rastlanması durumunda tarafınız ile iletişime geçilmektedir. Söz konusu incelemesi sayesinde başvurunun hatalı bir şekilde gerçekleştirilmesi nedeniyle olumsuz olarak sonuçlandırılmasının önüne geçilmektedir.

World Expo Dubai 2022 için vize başvurularında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle evraklar tarafımıza kargo ya da kurye desteği ile ulaştırılabilmektedir. Alanında uzman kadromuz ile iletişimde kalarak şahsınız adına yapılan işlemlerin tümünü uzaktan rahatlıkla takip edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Expo Dubai için Gereken Evraklar

Dubai’de gerçekleştirilecek olan dünya fuarına katılacak olan kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş izinlerinin bulunması gerekmektedir. Kurumumuz başvurular sırasında danışmanlık desteği vererek tüm sürecin talep edildiği şekilde ilerlemesine olanak tanımaktadır. Başvurular sırasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 daha geçerli olacak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi ve uluslararası ölçü ve kriterlere uygunluk gösteren biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri tarafından belirlenmiş olan vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar ile birlikte vize ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren banka dekontunun da gerekli evraklara eklenmesi gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden başvuruda bulunacak olan yabancı ülke vatandaşlarının T.C. Oturum İzni belgelerini ve kendi ülkelerine ait nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri şartı aranmaktadır. Vize talebi oluşturulması sürecinde seyahat amacı, süresi, ülkeye giriş sayısı ve başvuru sahibinin mesleğine bağlı olarak ek evraklar talep edilebilecek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Başvurular sırasında eksik, hatalı ya da tutarsız belgelerin ibraz edilmesi başvurunun ret kararı ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı Dubai vize talebinin reddedilmesi durumunda ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin talep edildiği şekilde hatasız olarak gerçekleştirilmesi başvuru sırasında yaşanan olumsuzluk durumlar nedeniyle ret kararı ile karşılaşılması ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Dubai vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ya da başvuru işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com iletişim adresimizi kullanarak danışmanlarımızla hızlı bir şekilde iletişime geçebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle