Dubai Online Vize Başvurusu

Dubai online başvurusu sayesinde Dubai’ye seyahat planlayan kişiler vize taleplerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 05 Ekim 2022 0 yorum 3376 görüntüleme
Online Vize Başvurusu

Dubai online başvurusu sayesinde Dubai’ye seyahat planlayan kişiler vize taleplerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Kurumumuz vize başvurusunda bulunacak olan kişilere profesyonel danışmanlık desteği sağlayarak sürecin tam ve doğru olarak yönetilebilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Vize talebi oluşturulması sürecinde başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle işlemler danışmanlarımız ile iletişimde kalarak uzaktan takip edilebilmektedir. Gerekli evraklar tarafımıza kargo ya da kurye desteği ile iletilebilirken tercih edilmesi durumunda evrak teslim etmek ve başvuru işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik adresimiz kullanılabilmektedir.

Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize talebinin olumlu sonuçlanması durumunda planlanan Dubai seyahatini gerçekleştirebilmek mümkündür. Online Dubai vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerin seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan pasaportları ile başvuru işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine seyahat edebilmek için vize başvuru işlemlerine başlamadan önce seyahat amacına, süresine ve ülkeye giriş sayısına uygunluk gösteren vize türüne başvuruda bulunulması şartı aranmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport, Hizmet Gri Pasaport sahipleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) seyahati için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Belirlenen vize muafiyeti 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli kabul edilmektedir. Uzun süreli seyahatler için Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göçmenlik Ofisleri üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Başvuru işlemlerinin online olarak gerçekleştirilebilmesi nedeniyle konsolosluk randevusuna gerek kalmadan süreç uzaktan takip edilebilmektedir. Onaylanan vize talebi ve seyahat bitişinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport ile seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Vizenin izin verdiği süre kadar Dubai sınırları içerisinde ikamet edilebilmektedir. Vizenin izin verdiği süre sona ermeden BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisinden çıkış yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu

Online Dubai Vizesi

T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Dubai seyahatleri için başvurularını elektronik vize sistemini kullanarak online olarak gerçekleştirebilmektedir. Online vize işlemleri sırasında Vize Merkezi olarak başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği sağladığımızı hatırlatmak isteriz. Başvuru işlemleri için talep edilen evrakların bir araya getirilerek tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Bu aşamada belgeleri dilerseniz elden ya da kargo ve kurye desteği seçenekleri ile iletilebilmesi mümkündür. Başvuru sahiplerinin süreç boyunca şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle gerekli belgeler elektronik posta adresimiz aracılığıyla teslim edilebilmektedir.

Dubai vize başvuru işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Vize talebi oluşturulması aşamasında yapılan hatalar değerlendirmenin olumsuz olarak sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan işlemlerde başvuru sahiplerinin süreç içerisinde yapmış oldukları hatalardan dolayı vize reddi sonucu ile karşılaşılması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen bilgi ve belgelerin eksiksiz ve doğru olacak şekilde ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Eksik ya da hatalı bilgi ve belgelerin değerlendirmeye sunulması güvensizlik oluşturması nedeniyle başvurunun kabul edilmemesine neden olabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda evraklar temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada eksik, hatalı, tutarsız bilgi ya da belge tespit edilmesi durumunda tarafınız ile iletişime geçilerek söz konusu hatanın düzeltilmesine olanak tanınmaktadır.

İnternetten Dubai vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk olarak başvuru sırasında belirtecek olmaları nedeniyle seyahat amacını ve süresini belirlemeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında talep edilen belgeler başvuru sahibinin mesleğine göre farklılık gösterebilmektedir. Talep edilen evrakların eksiksiz olacak şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir. Gerekli evraklar ile birlikte konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize ücretinin ödenmesi şartı aranmaktadır. Vize talebinin konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ödenen vize bedeli başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin doğru olarak yapılması seyahat planı ile ilgili maddi ya da manevi herhangi bir aksaklık ile karşı karşıya kalınmaması açısından oldukça önem arz etmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini Dubai elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Elektronik vize başvuruları sırasında talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde e-vize sistemine yüklenmesi şartı aranmaktadır. Bunun için ilk olarak başvuru aşamasında gereken belgelerin öğrenilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemleri sırasında BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Dubai seyahati sona erdiği tarihten itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak pasaportun ibraz edilmesi gerekmektedir. Yeterli süreye sahip olmayan pasaport olması durumunda vize başvuru işlemleri öncesinde pasaportun yenilenmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sahibine nüfus cüzdanı ve uluslararası geçerliliğe sahip biyometrik fotoğrafın başvuru sırasında e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. T.C. Oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının başvuru sırasında oturum izinlerini ve kendi ülkelerine ait kimlik belgelerini sunmaları gerekmektedir.

Dubai vize ücretinin başvuru işlemleri öncesinde ödenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru sırasında söz konusu ödemenin gerçekleştiğini gösteren banka dekontunun da değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Gerekli evraklarla birlikte elektronik vize (e-vize) işlemleri sırasında başvuru adımlarının doğru olarak tamamlanması şartı aranmaktadır. Başvuru sırasında işlemlerin hatalı olarak gerçekleştirilmesi ya da evrakların eksik olarak ibraz edilmesi vize talebinin olumsuz olarak sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz sürecin en doğru şekilde tamamlanabilmesi konusunda danışmanlık desteği vermektedir. Bu sayede başvuru sahiplerinin vize talebi oluşturulması sürecinde sıkça tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşılması ihtimalinin önüne geçilmektedir.

Başvuru işlemlerinin ardından değerlendirme süreci başlamaktadır. Kurumumuz ile yapılan işlemlerde başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmamaktadır. Bu nedenle başvuru öncesinde gereken evraklar tarafımıza elden, kargo ya da kurye desteği ile veya elektronik posta adresimiz üzerinden iletilebilmektedir. Evraklar öncelikle Dubai vizesi danışmanlarımız tarafından titizlikle incelenmekte ve bu sırada herhangi bir eksik ya da hatalı evrak teslim edilmesi durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Söz konusu inceleme sayesinde evrakların tam ve doğru şekilde e-vize sistemine yüklenmesine olanak tanınmaktadır.

Dubai Online Vizesi Nasıl Alınır?

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) seyahati için internetten Dubai vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Online işlemler sırasında başvuru sahibini tanımaya ve Dubai seyahatinin amacını öğrenmeye yönelik sorular form içerisinde yer almaktadır. Başvuru formunda bulunan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıt verilmesi şartı aranmaktadır. İbraz edilen diğer belgeler ile formdaki sorulara verilen yanıtların birbirini destekler nitelikte olması güven vermesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri Dubai için 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli vize türlerine başvuruda bulunabilmektedir. Vizenin sonuçlanması anı itibariyle geçerlilik süresi de başlamaktadır. Onaylandığı tarih itibariyle 58 gün geçerli olan vize ile söz konusu süre içerisinde Dubai sınırları içerisine giriş yapılması şartı aranmaktadır.

Dubai vize başvurularında olumsuz bir sonuç ile karşı karşıya gelmemek adına dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Başvuru işlemleri öncesinde daha önceden bir Dubai seyahati gerçekleştirilmiş olması durumunda söz konusu seyahatler incelenmektedir. Daha önceki Dubai seyahatinde vize süresini aşan kişiler Göçmenlik Ofisine rapor edilmektedir. Bu nedenle bir sonraki Dubai vize başvurusunda söz konusu ihlal nedeniyle ret alma ihtimali yükselmektedir. Geçerli bir Dubai vizesi olmasına rağmen tekrardan vize başvurusu yapan kişilerin vize talepleri başvuru sırasında sahip olunan tüm vize reddedilerek geçerliliğini yitirmektedir. İşlemler öncesinde geçerli bir Dubai vizesine sahip olup olunmadığının kontrol edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Kurumumuz Dubai vize başvurularında başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği vererek sıkça tekrardan hataların önüne geçmektedir. Böylece başvurunun yanlış, eksik ya da güvensizlik oluşturacak şekilde gerçekleştirilmesinin önüne geçilmektedir. Başvurular genellikle evrakların eksik teslim edilmesi ya da başvuru adımlarının hatalı olarak tamamlanması gibi nedenlerle olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Dubai vizesinin herhangi bir nedenle ret kararı ile sonuçlandırılması durumunda ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Seyahat ile ilgili maddi ve manevi kayıp yaşanmaması adına sürecin doğru yönetilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Online Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücretleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) tarafından belirlenerek dönemsel olarak güncellenmektedir. Ücretlerin dönemsel olarak güncellendiğinin unutulmaması ve başvuru işlemleri öncesinde son belirlenen tutarın teyit edilmesi herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına oldukça önem arz etmektedir. Vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türü, ikamet süresi ve ülkeye yapılacak olan giriş sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. İlgili vize ücretinin öğrenilebilmesi için seyahate dair detayların planlanmış olması gerekmektedir. Dubai seyahati için talep edilen vize bedeli içerisinde konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve vize ücreti bulunmaktadır.

Dubai online vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanır ise başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Planlanan Dubai seyahatine dair maddi ya da manevi kayıpla karşılaşmamak adına işlemlerin talep edildiği şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Dubai Online vize başvurusu ortalama 3 iş günü (72) saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesi konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri ya da eksik evrak teslim edilmesi gibi durumlarda tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Konsolosluk değerlendirme sırasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Bu durumda seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Dubai seyahati için yapılan vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanı tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemlerinin doğru şekilde yürütülmesi konusunda danışmanlık desteği kurumların vize taleplerini kabul ederek değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Kurumumuz Dubai’ye seyahat edecek kişilere ait vize taleplerinin eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği vermektedir.

Kurumumuz desteği ile vize başvuru işlemlerini başlatmak ve sürece dair merak ettiğiniz soruları Dubai vize temsilcilerimize sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İkamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret edebileceğiniz gibi başvurular sırasında şahsen bulunma şartı aranmaması nedeniyle doğrudan dubai@vizemerkezi.com elektronik adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle