Dubai Turistik Vize

Dubai turistik vize hakkında güncel bilgilere sizin için hazırlamış olduğumuz sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 04 Ekim 2022 0 yorum 3363 görüntüleme
Turistik Vize

Dubai turistik vize hakkında güncel bilgilere sizin için hazırlamış olduğumuz sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri hakkında genel bilgilere ulaşmak ve vize başvuru işlemleri ile ilgili bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir ve dilerseniz kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dubai ticari ve turistik gezi amaçlı seyahatler için sıklıkla tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Ülkenin günden güne gelişimi nedeniyle her yıl bir öncekinden daha fazla ziyaretçiye ev sahipliğe yapmaktadır. Kendine has mimarisi ve coğrafyası sayesinde dünya genelinde birçok kişinin ilgi odağı olabilmeyi başarmıştır. Dubai ve Abu Dhabi turizm sektörü için önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin vize sahibi olma zorunlulukları sahip olunan pasaportun niteliğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirliğinden herhangi birine seyahat planlayan T.C. Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları şartı aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu bulunan kişiler kısa süreli Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu muafiyet 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli sayılmaktadır. 90 ikame gününden uzun sürecek seyahatler için Dubai sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göçmenlik Ofisine başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Dubai turistik vizesi ülkeye giriş izni veren seyahat belgesi olma özelliği taşımaktadır. Turistik vize ile ülke sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra vize süresi kadar ikamet edilebilmektedir. Turist vizesi ile yalnızca kısa süreli seyahatler gerçekleştirilebilmektedir. Turistik gezi, aile ve arkadaş ziyareti, fuar ve iş toplantısı gibi amaçlarla Dubai’ye seyahat edecek kişiler söz konusu vize türünden yararlanabilmektedir. Turistik vize sahibi olarak Dubai sınırları içerisinde çalışmak ya da iş kurmak gibi eylemlere izin verilmediğini hatırlatmak isteriz.

Kurum olarak Dubai’ye ziyaret planlayan kişilerin başvuru işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık desteği sağlamaktayız. Tarafımız desteği ile başvuru işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik adresimizden faydalanabilirsiniz.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi nasıl alınır? Sorusu Dubai’ye seyahat planlayan kişiler tarafından kurumumuza sıkça yöneltilen sorular arasında yer almaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapabilmek için vize muafiyeti olmayan kişilerin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları şartı aranmaktadır. Bordo Umuma Mahsus Pasaport hamili kişiler Dubai seyahatleri için vize taleplerini Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Pasaporta işlenen bir vize türü olmaması nedeniyle başvuru online olarak yapılabilirken başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı da aranmamaktadır. Vize talepleri sırasında bölge ayrımı yapılmamaktadır ve şahsen yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin yetkili firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmesi şartı aranmaktadır. Kurumumuz işlemler sırasında başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği sunarak sürecin en doğru şekilde tamamlanabilmesi konusunda destek vermektedir.

Dubai turist vizesi başvurusu için gerekli evrakların bir araya getirilerek sisteme yüklenmesi ve başvuru adımlarının doğru olarak tamamlanması şartı aranmaktadır. İşlemler sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle belgeler tarafımıza elden, kargo veya kurye desteği ile ya da doğrudan elektronik ortam üzerinden gönderilebilmektedir. Süreç boyunca temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak şahsını adına yapılan işlemlerin tümünü rahatlıkla takip edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai turistik vize başvurusu için gereken evraklar tarafımıza iletildikten sonra danışmanlarımız tarafından titizlikle incelenmektedir. İnceleme sırasında bilgi ve belgeler eksik, yanlış ya da tutarsızlık tespit edilmesi durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Bu sayede başvuru sahiplerinin sıkça tekrarladıkları hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşılması ihtimalinin önüne geçilmektedir. Gerekli evrakların taratılarak tarafımıza iletilmesi ve vize ücreti ödemesinin ardından başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Dubai online vize başvurusu ortalama 3 iş günü (72 saat) içerisinde değerlendirilmektedir. Değerlendirmenin olumlu sonuçlanması durumunda Dubai sınırları içerisine giriş yapılmasına izin veren belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Dubai vizesi onaylandığı tarih itibariyle 58 gün geçerli olan bir vize türüdür. Elektronik posta adresine gönderilen vize ve Dubai seyahatinin bitişinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport ile seyahat gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Dubai turistik vizesine başvuru sırasında talep edilen evraklar başvuruda bulunulacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru için gerekli olan belgelerin değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle tam ve eksiksiz şekilde ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Dubai’ye online vize başvurusunda bulunacak olan kişilere ait gerekli evrakların taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir. Bu işlem sırasında belgeler üzerinde yer alan bilgilerin açık ve net bir şekilde gözüküyor olduğuna dikkat edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Anlaşılır olmayan belgeler başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Dubai turistik vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilmesi gereken belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Pasaport: Vize başvurusu sırasında değerlendirmeye sunulacak olan pasaportun Dubai seyahati bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Söz konusu yeterliliğe sahip olunmayan durumlarda vize başvurusu öncesinde pasaport yenilemesi yapılması gerekmektedir. Pasaportun fotoğraf ve kişisel bilgilerin yer aldığı sayfasının renkli olarak taratılarak başvuru sistemine yüklenmesi zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Nüfus Cüzdanı: Vize talebi oluşturulması sürecinde başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının renkli olarak taratılarak e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Uluslararası geçerliliği olan ölçülere sahip biyometrik fotoğrafın başvuru sırasında değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Fotoğrafın güncel olabilmesi adına son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğuna dikkat edilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Talep edilen diğer evraklar gibi biyometrik fotoğrafın da e-vize sistemine yüklenecek olması nedeniyle bilgisayar ortamında olması gerekmektedir.
  • Banka Dekontu: Dubai vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun vize talebi oluşturulması sürecinde diğer evraklarla birlikte elektronik vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir.
  • T.C. Oturum İzni Belgesi: Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden yabancı ülke vatandaşlarının Dubai vize başvuruları sırasında oturum izinlerini ve kendi ülkelerine ait kimliklerini bilgisayar ortamına aktararak değerlendirmeye sunmaları gerekmektedir.

Dubai vize işlemleri sırasında seyahatin amacına, süresine, ülkeye giriş sayısına ve başvuru sahibinin mesleğine bağlı olarak ek evraklar talep edilebilmektedir. Belgelerin birbirini destekler nitelikte olması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. 

Dubai Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) seyahati için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk olarak seyahat amaçlarını belirlemeleri gerekmektedir. Seyahat amacına ve seyahat detaylarına bağlı olarak ibraz edilmesi gereken belgeler farklılık gösterebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uygulanan prosedür sayesinde Dubai vizesi diğer ülke vatandaşlarına oranla daha esnek ve kolay uygulanabilirliğe sahiptir. Birleşik Arap Emirlikleri şahsen yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Bu nedenle BAE Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan kurumlar ile başvuru yapılması şartı aranmaktadır. Kurumumuz Dubai seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin işlemlerini en doğru şekilde tamamlayarak başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Vize talepleri BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. İşlemler sırasında danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi olmadığını hatırlatmak isteriz. 

Dubai vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin seyahat planına uygunluk gösteren vize türüne ait evrakları eksiksiz bir şekilde bir araya getirmesi gerekmektedir. E-vize (elektronik vize) prosedürünün uygulanması nedeniyle evrakların tümünün bilgisayar ortamına aktarılarak başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru adımlarının doğru olarak tamamlanması sürecin olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Başvuru sırasında vize mülakatı uygulanmamaktadır. Değerlendirmenin olumlu sonuçlanması durumunda onay belgesi başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi vize ve pasaport ile Dubai sınırları içerisine giriş yapabilmektedir. 

Başvuru işlemleri sırasında gerekli evrakların sisteme yüklenmesinin yanı sıra online vize başvuru formunun da doldurulması gerekmektedir. Vize talebinde bulunan kişiyi tanımak ve seyahat amacını öğrenmek amacıyla hazırlanan formun doğru bilgilerle ve eksiksiz biçimde doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formunun hatalı, yanlış ya da tutarsız yanıtlarla doldurulması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. 

Dubai vize değerlendirmesinin ardından onaylanan vize üzerinde Dubai sınırları içerisinde kalabilmek için izin verilen ikamet süresi belirtilmektedir. Vize süresinden daha uzun müddet Dubai sınırları içerisinde bulunan kişilere para cezası uygulanmaktadır. Söz konusu ihlal bir sonraki vize başvurusunda talebin doğrudan reddedilmesine neden olacağından vize izin süresi sona ermeden ülke sınırları içerisinden çıkış yapılması gerekmektedir. 

Dubai Turistik Vize Nasıl Alınır?

Dubai vize başvurusu ve seyahati sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu için Cuma ve Cumartesi tatil günleri kabul edilmektedir. Resmî tatil günlerinde de konsolosluğun hizmet vermediğini hatırlatmak gerekir. Bu neden başvuru işlemleri öncesinde söz konusu tatil günlerinin göz önünde bulundurularak harekete geçilmesi oldukça önemlidir. Resmî tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu ya da başvuru sırasında eksik evrak ibraz etme durumlarda sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun olabilmektedir. Planlanan Dubai seyahatini ilişkin herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinden başvuru sürecinin tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. 

Dubai seyahati sırasında vize süresine dikkat edilmesi önemli konulardan bir diğeridir. Vize süresinin aşılması halinde ülkeden çıkış sırasında söz konusu ihlali gerçekleştiren kişiye fazladan ikamet ettiği gün sayısı kadar cezai yaptırım uygulanmaktadır. Vize süresini aşan kişinin göçmenlik ofisine kaçak olarak rapor edilmesi nedeniyle bir sonraki vize başvurusu sırasında talep ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır. 

Dubai vize başvurusu öncesinde daha önceden Birleşik Arap Emirlikleri seyahati gerçekleştiren kişilerin geçerli vizeye sahip olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Hali hazırda geçerliliği bulunan vizeye rağmen tekrardan başvuru yapılmış olması durumunda başvuru reddedilirken daha önceden tahsis edilmiş olan vize geçerliliğini yitirebilmektedir. Aynı anda yapılan birden fazla başvuru da benzer bir etki yarattığından taleplerin tümünün doğrudan reddedilmesi söz konusu olabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri geçerli vizesi bulunmayan kişilerin tek bir başvuruyu en doğru şekilde gerçekleştirerek değerlendirme sürecinin sona ermesini beklemeleri gerekmektedir. Değerlendirmenin ardından Dubai seyahati sırasında ülkeye giriş iznini gösteren belgenin pasaport ile birlikte taşınması zorunluluğu bulunmaktadır.

Dubai’ye vize başvurusu sırasında işlemlerin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Eksik, hatalı ya da tutarsız bilgi ve belgelerle yapılan başvurular konsolosluk açısından güvensizlik yaratması nedeniyle olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Başvurunun reddedilmesi halinde ödenen vize ücretinin başvuru sahibine iade edilmemesi nedeniyle hatalı başvurularda seyahat planının iptal olmasının yanı sıra maddi bir kayıp da yaşanmaktadır. 

Online Dubai Turistik Vize Başvurusu

Kurumumuz ile yapılan başvurularda Dubai vizesi temsilcilerimiz başvuru sahipleri adına sürecin oldukça hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesini sağlayabilmek amacıyla profesyonel danışmanlık desteği vermektedir. Tarafımız desteği ile yapılan online vize başvurularında gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile birlikte süreç başlatılmaktadır. Evraklar tarafımıza iletildikten sonra temsilcilerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Dubai vize danışmanlarımız evraklar arasında eksik, hatalı, tutarsız bilgi ya da belge tespit etmesi durumunda başvuru sahibi iletişime geçmektedir. Bu sayede evrakların tam ve doğru biçimde e-vize sistemine yüklenmesi sağlanmaktadır. 

Dubai vize talebi oluşturulması aşamasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmamaktadır. Tarafımız desteği ile yapılan başvurularda gerekli evraklar tercihe bağlı olarak elden, kargo veya kurye desteği ya da elektronik ortam üzerinden iletilebilmektedir. Başvuru sürecinin başından sonuna kadar danışmanlarımız ile iletişimde kalınarak sürecin rahatlıkla takip edilebilmesi mümkün kılınmaktadır. Konsolosluğun değerlendirme süresi sona erdiğinde onaylanan vize başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi onaylanan vize belgesi ve seyahat bitişinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport ile Dubai seyahatini gerçekleştirebilmektedir. 

Dubai’ye yapılan online vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından ortalama 3 iş günü (72 saat) içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Değerlendirme süresinde farklılık yaşanabileceğinin göz önünde bulundurulması ve başvuru işlemlerinin seyahatten en az 15 iş günü önce tamamlanması tavsiye edilmektedir. 

Onaylanan Dubai vizesi ile BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra 30 gün ikame gerçekleştirilebilmektedir. İkamet edilebilecek gün sayısı ülkeye giriş yapıldığı an itibariyle başlamaktadır. 

Kurumumuz desteği ile yapılan Dubai vizesine başvurular sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle işlemler temsilcilerimiz tarafından en doğru şekilde yapılmaktadır. Bu sırada başvuru sahipleri dilerse süreci danışmanlarımızın yanında geçirebileceği gibi tercih etmesi durumunda temsilcilerimizle iletişimde kalarak işlemleri takip edebilmektedir. Vize Merkezi desteği ile Dubai vize işlemlerini hızlı bir şekilde başlatabilmek için ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret edebileceğiniz gibi dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi de kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle