Dubai Vizesi

Dubai vizesi işlemleri için Vize Merkezi olarak danışmanlarımıza profesyonel danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde yönetilebilmesini sağlamaktayız.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 05 Ekim 2022 0 yorum 506 görüntüleme
Dubai Vizesi

Dubai vizesi işlemleri için Vize Merkezi olarak danışmanlarımıza profesyonel danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde yönetilebilmesini sağlamaktayız. Sunmuş olduğumuz Dubai vize danışmanlığı sayesinde ihtiyaç duyulan vize türüne başvuru işlemleri hızlı bir şekilde başlatılarak sonuçlanma sürecine kadar takibine devam edilmektedir. Planlanan Dubai seyahati için gerçekleştirilen vize başvuruları ülkemiz sınırları dahilinde hizmet veren diplomatik temsilcilikler tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru adımlarının en doğru şekilde tamamlanabilmesi konusunda destek sunmakta olan kurumların vize taleplerini kabul ederek değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.

Dubai, Basra Körfezi kıyısında yer almakta olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. Birleşik Arap Emirlikleri; Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah ve Umm Al Quwain adı verilen emirliklerden meydana gelmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi kişiler 90 ikame gününü aşmayan BAE seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin Dubai vize başvurularını seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport ile yapmaları zorunluluğu bulunmaktadır.

Dubai vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından talep edilmekte olan bilgi ve belgelerin eksiksiz ve gerçeğe uygunluk gösterecek biçimde ibraz edilmesi gerekmektedir. Kurumumuzun sunmuş olduğu Dubai vize danışmanlığı hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin vize talepleri konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmektedir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler, başvuru süreci ve işlemler sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında Vize Merkezi Dubai uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz sürecin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda destek vererek süreç sona erene dek özenle takibini sağlamaktadır. Vize talebinin değerlendirilmesi süreci sona erdiğinde başvuru sahibine ait belgeler kurumumuz tarafından teslim alınarak ilgili kişiye teslim edilmektedir. Tarafımız desteği ile vize talebinde bulunabilmek için ikamet adresinize en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle iletişim adreslerimizden yararlanabilir ve elektronik posta adresimiz dubai@vizemerkezi.com aracılığıyla görüşme başlatabilirsiniz.

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai vize danışmanlığı hizmetimiz sayesinde vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzdan profesyonel destek alabilirsiniz. Alanında uzman Dubai vizesi kadromuz ile işlemler hızlı ve konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmektedir. Planlanan Dubai seyahatine uygunluk gösteren vize türünün belirlenmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılabilmektedir. Danışmanlarımız ile iletişime geçilmesi durumunda vize türüne ait gereken evraklar hakkında detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Temsilcilerimiz evrakların doğru ve eksiksiz biçimde bir araya getirilmesini sağlamaktadır. Bu aşamada herhangi bir eksik bilgi ya da belge tespit etmesi durumunda başvuru sahibi ile doğrudan iletişime geçmektedir. Böylece randevu işlemleri öncesinde başvuru dosyasının en uygun şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Başvuru sahibi adına randevu işlemleri kurumumuz desteği ile gerçekleştirilmektedir. Süreç boyunca başvuru sahibinin şahsen bulunmasına dair herhangi bir zorunluluk söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle başvuru adımları tercih edilmesi durumunda uzaktan rahatlıkla takip edilebilmektedir. Dubai vizesi ülkemiz sınırları içerisinde yer alan diplomatik temsilcilikler tarafından vize talebinde bulunan kişilere tahsis edilmektedir. Başvurunun uygun görüldüğü biçimde yapılabilmesi konusunda destek veren kurumların vize taleplerini değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Vize sahibi olma sürecini karmaşık bir hale getiren başvuru ve randevu adımlarını hızlı ve kolay bir biçimde tamamlayabilmek için tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu yapabilmek için ilk olarak seyahat planına uygun olan vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Turistik, ticari, uzun süreli, kısa süreli gibi farklı vize türlerinden seyahat amacına ve süresine uygunluk gösterenin belirlenmesi başvurunun ilk adımını oluşturmaktadır. Başvuru yapılacak olan vize türünün belirlenmesi ile birlikte kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir. Konsolosluğun talep ettiği evraklardan oluşan başvuru dosyasının hazırlanması konusunda alanında uzman danışmanlarımız başvuru sahiplerine profesyonel destek sunmaktadır.

Dubai vize başvurusunda konsolosluk tarafından talep edilen belgeler başvuruda bulunulacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ilk olarak vize türünün belirlenmesi ve uygun evrakların bir araya getirilmesi doğru bir başvuru sürecinin ilk ve en önemli adımını oluşturmaktadır. Gereken evraklar ile birlikte birlikte Dubai vize ücreti tahsis edilmektedir. Vize ücretleri de başvuruda bulunulan vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye yapılacak olan giriş sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Başvuru dosyasında olması gereken form ve dilekçe belgelerinin hazırlanması aşamasında temsilcilerimiz başvuru sahiplerine gerekli desteği sağlamaktadır. Bu sayede form ve dilekçelerin hatalı ya da eksik doldurulmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuz sonuçların önüne geçilmektedir. Başvuru sahibi adına alınan vize randevusu ile konsolosluğun değerlendirme aşamasına geçilmektedir. Süreç içerisinde başvuru sahipleri danışmanlarımız ile iletişimde kalarak süreci rahatlıkla takip edebilmektedir. Konsolosluğun değerlendirmesi sona erdiği başvuru sahibine ait belgeler kurumumuz tarafından teslim alınarak hızlı bir şekilde ilgili kişiye iletilmektedir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai sınırları içerisine seyahat planı olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sonucunun olumsuz sonuçlanması halinde kişiye özel olarak tahsis edilen giriş izni ile seyahat başlatılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu ile Dubai’ye seyahat edecek kişiler vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu muafiyet 90 ikame gününü aşmayacak seyahatler için geçerlilik göstermektedir. Uzun süreli seyahatler için Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin de vize talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Dubai’ye vize başvuruları sırasında temsilcilerimiz başvuru sahiplerine sürecin en doğru şekilde yürütülebilmesi için destek vermektedir. Bu sayede başvuru işlemleri sırasında yapılan hatalardan dolayı Dubai için gerçekleştirilen vize talebinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçilmektedir. Dubai vizesi almak için vize türünün belirlenmesi, ilgili vize türüne ait gereken evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Süreç içerisinde şahsen bulunma şartı aranmaması nedeniyle evraklar kurumumuza elden teslim etmenin haricinde kargo ya da kurye desteği ile de gönderilebilmektedir. Dubai vizesi danışmanlarımız evrakların incelenmesi sürecinde titizlikle hareket ederek eksik ya da hata olması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Böylece başvuru dosyasında yer alan eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerin konsolosluğun talep ettiği şekilde düzeltilebilmesi sağlanmaktadır.

Başvuru dosyasının uygun şekilde hazırlanması aşamasında Dubai vize ücreti tahsis edilmektedir. Dubai vizesi ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekle birlikte vize türlerine göre farklılık gösterebilmekte ve dönemsel olarak güncellenebilmektedir. Dubai’ye yapılan vize başvuruları ülkemiz sınırları dahilinde hizmet vermekte diplomatik temsilcilikler tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvurunun uygun şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda danışmanlık desteği sunan kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Konsolosluk değerlendirmesinin ardından pasaport kurumumuz tarafından teslim alınarak başvuru sahibine iletilmektedir.

Dubai Vize Türleri

Dubai için geçerli olan vize türleri ülke sınırları içerisine yapılacak olan seyahatin amacı ve süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Doğru vize türüne başvuru yapılabilmesi için seyahat amacının ve süresinin gerçeğe uygunluk göstermesi oldukça önem arz etmektedir. Vize türlerine bağlı olarak başvuru sahibinden talep edilen bilgi ve belgeler de farklılık gösterebilmektedir. Vize türlerinin incelenmesi ve seyahat planına uygunluk gösterenin belirlenmesinin ardından başvuru işlemlerinin başlatılması gerekmemektedir.

Dubai için geçerli olan vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Dubai Turistik Vize
 • Dubai Ticari Vize
 • Dubai Transit Vizesi
 • Dubai 30 Gün Çok Girişli Vize
 • Dubai 30 Gün Tek Girişli Vize
 • Dubai 90 Gün Çok Girişli Vize
 • Dubai 90 Gün Tek Girişli Vize
 • Dubai 48 Saatlik Transit Vize
 • Dubai 96 Saatlik Transit Vize
 • Dubai 14 Günlük Servis Vizesi
 • Dubai Cruise Vizesi 

Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek seyahatin amacı ve süresi ve ihtiyacınız olan giriş sayısından bahsederek başvuruda bulunmanız gereken vize türüne dair detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize türüne ait gerekli evraklar ve belirlenen güncel Dubai vize ücreti hakkında bilgi alarak başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. 

Dubai Vizesi Ücreti

Dubai vizesine ait vize başvuru ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru işlemleri öncesinde vize türüne ait güncel vize bedelinin öğrenilmesinin ardından başvuru adımlarının başlatılması gerekmektedir. Süreç içerisinde herhangi bir beklenmedik durum ile karşılaşmamak adına söz konusu adımların doğru biçimde takip edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Vize bedeli içerisinde konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve vize ücreti bulunmaktadır. Dubai vize ücreti ödemesi kurumumuzdan danışmanlık desteği alınması durumunda gerekli evraklar ile birlikte tahsis edilmektedir. Gerekli belgeler ve vize ücretinin tahsisi ile birlikte başvuru sahibi adına işlemler hızlı bir şekilde başlatılmaktadır. Bu aşamada başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle talep edilmesi durumunda uzaktan rahatlıkla takip edilebilmesi sağlanmaktadır. 

Dubai vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermesi nedeniyle ilk olarak seyahat amacının gerçeğe uygunluk gösterecek şekilde belirlenmiş olması gerekmektedir. Vize bedellerinin konsolosluklar tarafından dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle ilgili tutarın işlemler öncesinde teyit edilmesi oldukça önem arz eden konuların başında gelmektedir. 

Dubai vize talebinin herhangi bir neden dolayısıyla konsolosluk tarafından olumsuz olarak sonuçlandırılması durumunda ödenen vize bedeli başvuru sahibine iade edilmemektedir. Seyahat planı ile ilgili olarak maddi ve manevi herhangi bir olumsuz duruma mahal vermemek adına işlemlerin doğru olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurumumuz desteği ile hazırlanan vize taleplerinde başvuru sahiplerinin sıklıkla yapmış olduğu hatalardan dolayı vize reddi ile karşılaşma ihtimali ortadan kaldırılmaktadır. 

Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai’ye seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişiler turistik gezi amaçlı kısa süreli seyahatleri için başvurularını e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Dubai e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilen vize başvuruları ortalama 3 iş günü (72 saat) içerisinde değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Başvuru değerlendirme süresi değişiklik gösterebilmesi nedeniyle zaman zaman bahsi geçen süreden daha uzun olabilmektedir. Resmî tatil günleri ya da yoğunluk gibi nedenlerden dolayı vize taleplerinin değerlendirilme süresini doğrudan etkileyen nedenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle seyahat planı yaparken başvurunun herhangi bir aksaklığa uğramayacak tarihlerde gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Dubai’ye yapılan vize başvurusunun eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi de değerlendirme sürecini etkilemektedir. Eksik ya da hatalı belge sunulması değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi sonucunu doğurabilmektedir. Bu gibi durumlarda değerlendirme süresinin uzamasına ve seyahat planında aksaklıklar meydana gelmesine neden olabilmektedir. Değerlendirme sürelerinden ortalama olarak bahsedebilmek mümkün olmasına rağmen konsoloslukların bu konuda kesin bir bilgi vermediğini hatırlatmak gerekmektedir. 

Dubai e-vize talebinde bulunan kişilerin değerlendirme sonuçları başvuru aşamasında belirtilmiş olan elektronik posta adresine gönderilmektedir. Olumlu sonuçlanan e-vize ve yeterli süreye sahip pasaport ile seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Değerlendirme sürecinde oluşabilecek aksaklık göz önünde bulundurularak başvuru sürecinin başlatılması gerekmektedir. Dubai elektronik vizesine başvuru yapacak kişilerin seyahat başlangıç tarihinin en az 10 iş günü öncesinden başvurularını tamamlamaları tavsiye edilmektedir. 

Dubai Vizesi İçin Gereken Evraklar

Dubai vizesine yapılan başvurularda konsolosluk tarafından talep edilen belgeler vize türü, seyahat süresi, ülkeye giriş sayısı, başvuru sahibinin mesleği gibi durumlara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Gereken belgelerin eksiksiz ve hatasız biçimde bir araya getirilmesini değerlendirme sonucunu doğrudan etkilemektedir. Eksik ya da hatalı evrak teslim edilmesi vize taleplerinin reddedilme nedenlerinin başında gelmektedir. 

Dubai elektronik vize (e-vize) başvurusunda bulunacak olan kişilerin aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmeleri şartı aranmaktadır.

 • Renkli olarak taratılmış, seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
 • Renkli olarak taratılmış, talep edilen kriter ve ölçülere uygunluk gösteren Biyometrik Fotoğraf,
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti Oturum Belgesi ve vatandaşı oldukları ülkelerin ait Nüfus Cüzdanı,
 • Birleşik Arap Emirlikleri vize ücretinin ödenmiş olduğunu teyit eden Banka Dekontu.

Seyahat detaylarına ve başvuru yapılacak olan vize türüne göre ek evraklar talep edilebilmektedir. Söz konusu belgelerin doğru ve birbirini destekleyecek tutarlılığa sahip olması oldukça önem arz etmektedir. 90 günden uzun süreli seyahat planlayan kişilerin başvurularını Dubai sınırları içerisinde yer alan Dubai Göçmenlik Bürosu üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasal olarak ikamet hakkı bulunan kişilerin Dubai vize başvuruları sırasında geçerliliği bulunan oturum izinleri ibraz etmeleri zorunluluğu bulunmaktadır. Kurumumuzdan Dubai vize danışmanlığı desteği alınması durumunda süreç şahsınız adına en doğru şekilde yürütülmekle beraber rahatlıkla tüm adımları takip edebilmeniz sağlanmaktadır. 

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai’ye vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin konsolosluk tarafından hazırlanmış ve resmi bir belge olma özelliği taşıyan başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Dubai vize başvuru formu değerlendirme aşamasında önem arz eden evrakların başında gelmektedir. Değerlendirme sonucunu doğrudan etkileyen belgeler arasında yer alması nedeniyle uygun şekilde doldurulması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru formunda yer alan sorular başvuru sahibini tanıma, seyahat amacını öğrenme gibi amaçlara hizmet etmektedir. Bu nedenle sorulara doğru yanıt verilmesi ve eksiksiz biçimde doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. 

Kurumumuz Dubai vize danışmanlığı konusunda başvuru sahiplerine profesyonel danışmanlık desteği vererek form ve dilekçelerin uygun şekilde hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Başvuru formunda yer alan sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar verilmesi başvurunun konsolosluk tarafından olumsuz olarak değerlendirilmesine neden olabilmektedir. Başvuru aşamasında alanında uzman kadromuzdan danışmanlık desteği alarak gerekli evrakların şahsınız adına en doğru şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece başvuru sahiplerinin süreç boyunca sıklıkla tekrarladıkları hatalardan nedeniyle olumsuz sonuçlarla karşılaşılması ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Başvuru ve Seyahat Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında evrakların tam ve doğru bir şekilde bir araya getirilmesi yer almaktadır. Başvuru yapılacak olan vize türüne ait gerekli belgelerin eksik ya da hatalı bir şekilde konsolosluğun değerlendirmesine sunulması sürecin olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Gerekli evraklar arasında yer alan Dubai vize başvuru formunun doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan sorulara verilen yanıtlar ile ibraz edilen diğer belgelerin birbirini destekler nitelikte olması şartı aranmaktadır. 

Dubai vizesinin değerlendirilmesi sürecinde başvuru sahibinden ek evrak talep edilebilmektedir. Söz konusu durum değerlendirme sürecinin tahmin edilenden uzun sürmesine yol açabilmektedir. Konsolosluğun vize talebini olumsuz olarak sonuçlandırması durumunda tekrardan başvuru yapılması söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumların göz önünde bulundurulması ve seyahat planını etkileyemecek bir tarihte başvuru sürecinin tamamlanması tavsiye edilmektedir. 

Başvuru aşamasında Dubai seyahatinin bitişi ile birlikte ülke sınırları içerisinden çıkış yapılacak olduğunun taahhüt edilmesi gerekmektedir. Ülkeye girişin amacının herhangi bir tehdit oluşturmadığının ve vize talebinin göç amacı ile yapılamamış olduğunun destekleyici belgeler ile ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Söz konusu duruma ilişkin ikna edici belgelerin değerlendirmeye sunulması vize talebinin olumlu sonuçlanması ihtimalini artıran neden arasında yer almaktadır. 

Vize talebi oluşturulması aşamasında konsolosluğun değerlendirmesin sunulacak belgelerin güncel tarihli olması gerekmektedir. Başvuru dosyasında bulunan belgelerin son 3 ay içerisinde düzenlenmiş olması şartı aranmaktadır. Dubai vizesi onaylandığı tarih itibariyle başlamaktadır. Başvuru sahiplerinin belirtilen süre içerisinde ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. Seyahat sırasında doldurulmuş olan Dubai Arrivals Quarantine Prosedure Declaration Form belgesinin yolcunun yanında olması şartı aranmaktadır. 

Dubai’ye yapılan vize taleplerinin değerlendirilme yetkisine sahip tek kurum Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet vermekte olan diplomatik temsilcilikler olduğunu hatırlatmak isteriz. Seyahat amacı ve vize türüne dair ayrıca dikkat edilmesi gerekenler konusunda danışmanlarımızdan destek alınabilmektedir.  Temsilcilerimiz sürecin başından sonuna kadar yapılması gerekenler konusunda başvuru sahiplerine gerekli bilgileri aktarmaktadır. Bu sayede başvuru sahiplerinin hatalı işlemleri sonucunda meydana gelebilecek olumsuz durumların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Vize sürecinde kurumumuzun danışmanlık hizmetinden faydalanarak şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın başvuru adımlarının şahsınız adına en uygun şekilde atılabilmesi konusunda destek verdiğimizi hatırlatmak isteriz. 

Vize Sonuçlanmadan Otel ve Uçak Biletleri Alınmalı mı?

Dubai seyahat planı için gerçekleştirilen vize talebi konsolosluk tarafından değerlendirilip sonuçlandırılmadan otel ve uçak biletlerinin satın alınması tavsiye edilmemektedir. Konsolosluk değerlendirmesinin sona ermesi ve başvurunun olumlu olarak sonuçlandırılmasının ardından ulaşım ve konaklama bedellerinin ödenmesi mümkündür. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından süreç boyunca doğru adımlar atılması önem arz etmektedir. Vize değerlendirme süresinin tahmin edilenden uzun sürebilmekte ya da vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Dubai vize ücreti başvurunun ret kararı ile sonuçlandırılması durumunda iade edilmemektedir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına başvurunun talep edildiği biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Dubai Vize Reddi

Dubai’ye vize başvurusunda bulunan kişilerin vize talepleri diplomatik temsilcilikler tarafından değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında sürecin en doğru şekilde yürütülmesi konusunda destek veren kurumların Dubai için yapılan vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Başvurular sırasında istenen belgelerin eksik sunulması, bilgi ve belgeler arasında tutarsızlık olması veya seyahat bitişi itibariyle ülkeden çıkış yapılacağının taahhüt edilmemesi gibi durumlar olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. 

Başvurunun herhangi bir nedenden dolayı ret kararı ile sonlandırılması durumunda başvuru aşamasında ödenen Dubai vize ücreti iade edilmemektedir. Konsoloslukların başvuruları vize reddi sonuçlandırma nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Başvurunun ret ile sonuçlandırılması durumunda başvuru sahibi konu ile ilgili itiraz dilekçesi yapabilme hakkına sahip olmakla birlikte dilerse başvurusunu tekrarlayabilmektedir. Vize reddi nedeninin konsolosluk tarafından bildirilmiş olması durumunda öncesinde söz konusu olumsuzluğun ortadan kaldırılması şartı aranmaktadır. 

Dubai seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşamamak adına sürecin konsolosluğun talep ettiği şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Dubai vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz ile iletişim adreslerimizi kullanarak görüşebilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Süreç boyunca şahsen bulunmanız şartı aranmaması nedeniyle dilerseniz danışmanlarımız ile dubai@vizemerkezi.com elektronik adresi üzerinden görüşme başlatabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle