30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Vize Merkezi olarak 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilere profesyonel olarak danışmanlık desteği vermekteyiz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 04 Ekim 2022 0 yorum 3389 görüntüleme
30 Gün Çok Giriş

Vize Merkezi olarak 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilere profesyonel olarak danışmanlık desteği vermekteyiz. BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) vize taleplerinde şahsen başvuruda bulunmanın mümkün olmaması nedeniyle akredite kurumlar ile işlemlerin yürütülmesi gerekmektedir. Kurumumuz söz konusu sürecin baştan sona en doğru şekilde yönetilebilmesi konusunda başvuru sahiplerine destek vermektedir. Tarafımız desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerinin vize talebi oluşturma sürecinde sıkça tekrarlamış oldukları hataların önüne geçilmektedir. Vize talebi oluşturma işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde başlatmak ya da sürece dair detaylı bilgi almak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport hamili kişiler BAE (Birleşik Arap Emirlikleri seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu vize muafiyeti 180 gün içerisindeki 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli sayılmaktadır. Uzun süreli ya da çalışma amaçlı seyahatlerde Dubai sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra Göçmenlik Ofisine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Birleşik Arap Emirlikleri seyahati öncesinde vize başvurusunda bulunması ve onaylanan vize ile ülke sınırları içerisine giriş yapması gerekmektedir.

Dubai, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisine yapılacak olan seyahatin 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ile yapılacak olması durumunda ülke sınırları içerisinde en fazla 30 gün ikamet edilebildiğini hatırlatmak isteriz. Dubai’ye yapılan vize talepleri onaylandıkları tarih itibariyle 58 gün geçerli olmakta ve söz konusu süre uzatılamamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuruları BAE Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile ülke sınırları içerisinde yer alan 7 emirliğe birden giriş yapabilmek mümkündür. BAE; Abu Dhabi, Dubai, Ajman, Sharjah, Ummul-Kayveyn, Füceyre, Resü’l Hayme emirliklerinden meydana gelmektedir.

30 günlük Dubai vizesi başvuruları elektronik vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz Dubai’ye online vize başvurusunda bulunacak olan kişilere danışmanlık desteği vererek sürecin talep edildiği şekilde tamamlanabilmesine yardımcı olmaktadır.

30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Dubai kısa süreli çok girişli vizesi sayesinde ülke sınırları içerisinde 30 güne kadar konaklama yapılabilmekte ve ülkeye birden fazla kez giriş yapılabilmektedir. Söz konusu vize türü uzatma hakkı olmayan bir vize türü olması nedeniyle vizenin izin verdiği ikamet süresi sona ermeden ülke sınırları içerisinden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Vize süresinin aşılması halinde ülkeden çıkış sırasında fazladan ikamet edilen gün sayısı kadar para cezası uygulanmaktadır. Söz konusu vize geçerlilik süresi ihlali para cezasının yanı sıra bir sonra vize başvurusunda talebin doğrudan reddedilmesine neden olmaktadır.

Kısa süreli Dubai vizesi onay tarihinden itibaren 58 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Vize onaylandığı tarih itibariyle 58 gün içerisinde 30 gün konaklamaya izin vermektedir. Ülke sınırları içerisine çok giriş hakkı sunması nedeniyle Dubai multi vize olarak da bilinmektedir. Vize talepleri Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu tarafından ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında danışmanlık desteği veren kurumların Dubai’ye yapılan vize taleplerini kabul etme ve değerlendirmeye alma yetkisi bulunmamaktadır. Başvurunun değerlendirme süresi konsolosluğun yoğun olması, vize talebinin resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da değerlendirme sırasında ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Seyahat planı ile ilgili olumsuz bir durum ile karşı karşıya gelmemek adına başvuru sürecinin seyahat başlangıç tarihinden en az 15 iş günü önce tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir.

Vize talebi oluşturulması sürecinde yapılan hatalardan değerlendirme sürecinin uzamasına sebebiyet verebileceği gibi başvurunun ret kararı ile sonuçlanmasına da yol açabilmektedir. Dubai vize işlemleri konusunda uzman danışmanlarımızla başvuru sürecini tamamlayarak sıkça yapılan hatalardan dolayı vize talebinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçebilirsiniz. Konsolosluğun değerlendirmesinin ardından reddedilen vize başvurularında işlemler sırasında ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize talebinin reddedilmesi durumunda seyahat planı iptal edilirken aynı zamanda vize başvuru ücretinin iade edilmemesi nedeniyle maddi bir kayıp da yaşanmaktadır. Söz konusu olumsuzluklardan kaçınmak adına tarafımız desteği ile sürecin en doğru şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Dubai 30 Gün Multi Girişli Vizesi Gerekli Evrakları

Online olarak aylık Dubai vizesi başvurusunda bulunabilmek için gereken evrakların eksiksiz bir şekilde elektronik vize sistemine yüklenmesi şartı aranmaktadır. Başvuru sırasında talep edilen belgeler konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle evraklarda eksik, hata ya da tutarsızlık olması durumunda değerlendirme olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda gerekli evrakların tarafımıza iletilmesi ve başvuru ücretinin ödenmesi ile birlikte vize talebi oluşturulması süreci başlatılmaktadır. İşlemler sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle süreç uzaktan yönetilebilmektedir. Başvuru sahibi gereken belgeleri elden, kargo veya kurye desteği ile ya da tercih etmesi durumunda elektronik ortam üzerinden tarafımıza iletebilmektedir.

Dubai 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurularında aşağıda yer alan belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır:

  • Pasaport: Fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfanın renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir. (Vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun Dubai seyahati bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması şartı aranmaktadır. İşlem sırasında kimlik üzerinde yer alan bilgilerin okunaklı olduğuna emin olunması oldukça önem arz etmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Uluslararası biyometrik fotoğraf ölçülerine uygunluk gösteren fotoğrafın renkli olarak taratılması gerekmektedir.
  • Banka Dekontu: Dubai vize ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontunun taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması şartı aranmaktadır.
  • T.C. Oturum İzni: Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmekte olan yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den yapacakları vize başvurularında oturum izinlerini ve kendi ülkelerine ait kimlik fotokopilerini ibraz etme zorunlulukları bulunmaktadır.

Not

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu / 30 Gün Çok Girişli Kısa Dönem Dubai Vizesi Başvuru Formu

Başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgeler haricinde süreç içerisinde başvuru sahibinden ek evrak talep edilebilecek olduğunu hatırlatmak isteriz. Söz konusu evrakların eksiksiz biçimde bir araya getirilmesinin ardından e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulması değerlendirme sürecinde oldukça önem arz etmektedir. Başvuru formu ile başvuru sistemine kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Süreç içerisinde yer alan tüm adımların eksiksiz olarak tamamlanması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Dubai’ye yapılan online vize başvuruları değerlendirme sürecinin ardından olumlu olarak sonuçlanması durumunda ülkeye giriş iznini gösteren belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi vize ve pasaportu ile Dubai sınırları içerisine giriş yapabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri seyahati için elektronik vize prosedürünün uygulanması nedeniyle değerlendirme aşamasında mülakat sistemi uygulanmamaktadır. Bu nedenle kurumumuz ile yapacağınız başvurularda sürecin herhangi bir yerinde şahsen bulunmanız gerekmeden başvuru adımlarının şahsınız adına tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Danışmanlarımız işlemlerin en doğru şekilde tamamlanmasına destek vererek herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalınması durumunda söz konusu olumsuzluğun giderilmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Kurumumuz desteği ile 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafımız ile iletişime geçerek işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde başlatılmasını sağlayabilmektedir. Süreçle ilgili detaylı bilgi almak ya da doğrudan vize talebi oluşturma işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatırız.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle