30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Vize Merkezi olarak 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvuru sürecinde başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği sağlamaktayız.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 04 Ekim 2022 0 yorum 3380 görüntüleme
30 Gün Tek Giriş

Vize Merkezi olarak 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvuru sürecinde başvuru sahiplerine profesyonel olarak danışmanlık desteği sağlamaktayız. Sağlamış olduğumuz danışmanlık desteği ile işlemlerin konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmesi konusunda yardımcı olarak olası hataların önüne geçmekteyiz. Birleşik Arap Emirlikleri vize prosedürüne göre başvuru sahipleri vize taleplerini şahsen oluşturmamaktadır. İşlemlerin akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmesi şartı aranmaktadır. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerinin şahsen bulunmaları zorunluluğu olmaması nedeniyle süreç uzaktan rahatlıkla takip edilebilmektedir. Başvuru işlemlerini başlatmak ve sürece dair merak ettiğiniz soruları sormak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Dubai seyahati gerçekleştirmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport sahibi kişiler seyahatlerini vize başvurusunda bulunmadan gerçekleştirebilmektedir. Uygulanan vize muafiyeti 180 gün içerisinde 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli sayılmaktadır. Uzun süreli ya da BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisinde çalışma amaçlı seyahatler için ülke sınırları içerisine giriş yapılmasının ardından Göçmenlik Ofislerine başvuruda bulunulması gerekmektedir. T.C. Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları ve onaylanan vizeleri ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. Umuma Mahsus Bordo Pasaport hamili kişiler kısa süreli Dubai vizesi başvurularına elektronik vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi ile BAE sınırları içerisine bir kez giriş yaptıktan sonra toplamda 30 gün ikamet edilebilmektedir. Dubai vizesi onaylandığı tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. İzin verilen ikamet süresi ülkeye giriş yapıldığı andan itibaren sayılmaya başlanmaktadır. Onaylanan BAE vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirliği (Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ummul-Kayveyn, Füceyre, Resü’l Hayme, Ajman) ziyaret edilebilmektedir. Dubai seyahati için vize başvuru işlemleri sırasında kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilir ve Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirliğini birden rahatlıkla gezebilirsiniz. Başvuru sırasında şahsen bulunmanız ya da mülakata tabi tutulmanız şartı aranmadığını hatırlatmak isteriz.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai’ye planlanan kısa süreli seyahatler için başvuru işlemleri elektronik vize (e-vize) sistemi üzerinden online adımların tamamlanması ile yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri için talep edilen belgelerin eksiksiz olacak şekilde bir araya getirilmesinin ardından bilgisayar ortamına aktarılarak e-vize sistemine yüklenmesi şartı aranmaktadır. Oluşturulan vize talebinin işleme alınabilmesi için başvurunun formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formunda yer alan sorular genel itibariyle başvuru sahibini tanıma ve seyahat nedenini öğrenme amacıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle formdaki soruların eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerle cevaplanması değerlendirmenin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir.

Kurumumuz desteği ile yapılan aylık Dubai vizesi başvurularında işlemler konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize taleplerini oluşturma aşamasında sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşmaları ihtimalinin önüne geçilmektedir. Dubai’ye yapılan vize talepleri Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuru işlemlerinin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi olmadığını hatırlatmak isteriz. Online vize başvuruları ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilmekte ve onaylanan başvurularda ülkeye giriş iznini gösteren belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Online vize pasaporta işlenen bir vize türü olmaması nedeniyle seyahat sırasında başvuru sahibinin elektronik posta adresine gelen vize ve pasaportu ile ülke sınırları içerisine giriş yapması gerekmektedir.

Vize talepleri değerlendirme süresi yoğunluğa, resmi tatil günlerine ya da ek evrak talep edilmesi gibi durumlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Seyahat planının bozulmaması adına söz konusu durumların göz önünde bulundurulması ve seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinden başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. Eksik evrak teslim etmek değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesine neden olabilirken başvurunun doğrudan olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Başvurunun ret kararı ile sonuçlanması durumunda ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Maddi ve manevi herhangi bir kayıp ile karşı karşı gelinmemesi adına tüm sürecin doğru olarak yönetilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Dubai Turistik Vizesi Gerekli Evrakları

Kısa süreli Dubai vizesi başvurularında talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Evrakların eksik ya da hatalı olarak değerlendirmeye sunulması güvensizlik oluşturması nedeniyle başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahibinin işlemler sırasında şahsen bulunması şartı aranmamaktadır. Bu nedenle gerekli belgelerin de elden teslim edilmesi başvuru sahibinin tercihi doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahibi dilerse evraklarını kargo ya da kurye desteği ile iletebilirken tercih etmesi halinde elektronik posta adresimiz üzerinden de gönderebilmektedir. Evrakların tarafımıza teslim edilmesinin ardından danışmanlarımız bir inceleme süreci başlatarak tüm belgeleri titizlikle gözden geçirmektedir. Bu aşamada bilgi ya da belgelerde eksik, hata ya da tutarsızlık gözlemlemesi durumunda doğrudan başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Böylece başvurunun hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvuru işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Renki olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış Nüfus Cüzdanı,
  • Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış Pasaport (Pasaportun Dubai seyahati bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır.),
  • Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış Biyometrik Fotoğraf (Biyometrik fotoğrafın uluslararası geçerliliğe sahip ölçülerde ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekmektedir.),
  • Dubai vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından talep edilen vize ücretinin ödendiğini gösteren Banka Dekontu,
  • Renki olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış T.C. Oturum İzni (Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden vize başvurusunda bulunacak olan yabancı ülke vatandaşlarından talep edilmektedir.)

Not

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu ve 30 Gün Tek Girişli Kısa Dönem Dubai Vizesi Başvuru Formu belgelerinin incelenmesi ve başvuru sırasında eksiksiz bir şekilde doldurularak ibraz edilmesi gerekmektedir.

Dubai vize başvurusu sırasında başvuru sahibinden ek evraklar talep edilebilecek olduğunu hatırlatmak isteriz. Evrakların eksik olarak değerlendirmeye sunulması değerlendirme sürecinde ek evrak talep edilmesine ya da ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Dubai’ye vize talebinde bulunurken birden fazla başvuru yapılması ya da geçerli Dubai vizesine sahipken tekrardan başvuruda bulunulması sürecin vize reddi sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Olumlu sonuçlanan vize taleplerine ilgili izni gösteren belge ve pasaport ile ülkeye giriş yapıldıktan sonra izin verilen süre kadar ikamet edilmesi gerekmektedir. Vize süresi sona ermeden BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisinden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Aksinin gözlemlenmesi durumunda ülkeden ayrılırken fazladan ikamet edilen gün sayısı kadar para cezası uygulanmaktadır. Vize süresini aşan kişilerin Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmesi nedeniyle bir sonraki vize başvurusu doğrudan olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Söz konusu bilgilere dikkat ederek başvuru ve seyahat sürecinin tamamlanması bir sonraki vize talebinin olumlu sonuçlanması ihtimalini artırmaktadır.

Kurumumuz desteği ile Dubai vize başvuru işlemlerini başlatarak süreç boyunca şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın şahsınız adına atılan adımları uzaktan takip edebilirsiniz. 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi hakkında detaylı bilgi alarak vize talebi oluşturulması adımlarını hızlıca başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle