90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Vize Merkezi olarak 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunarak BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) seyahati gerçekleştirecek olan kişilere profesyonel danışmanlık desteği vermekteyiz.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 04 Ekim 2022 0 yorum 3372 görüntüleme
90 Gün Çok Giriş

Vize Merkezi olarak 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunarak BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) seyahati gerçekleştirecek olan kişilere profesyonel danışmanlık desteği vermekteyiz. Sağlamış olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olmaktayız. Birleşik Arap Emirlikleri vize talebinde bulunacak olan kişilerin işlemler sırasında şahsen bulunmaları şartı aranmadığını hatırlatmak isteriz. Tarafımız desteği ile süreci uzaktan takip etme rahatlığı ile Dubai vizesi başvuru işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport hamili kişilerin seyahatleri öncesinde vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahipleri başvurularını e-vize (elektronik) vize sistemi aracılığıyla online olarak gerçekleştirebilmektedir. Başvurunun olumlu olarak sonuçlanması durumunda vize ve pasaport ile Dubai sınırları içerisine giriş yapılabilmektedir. Kurumumuz online Dubai vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuru işlemlerini en doğru şekilde tamamlayabilmelerini sağlamaktadır. Bu süreçte başvuru sahibinin şahsen bulunması şartının söz konusu olmadığını hatırlatırız.

Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Gri Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hususi Yeşil Pasaport sahipleri Dubai’ye yapacakları seyahatler için vize sahibi olma şartından muaf tutulmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri vize prosedüründe yer alan muafiyet 180 gün içerisinde 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli kabul edilmektedir. Vize muafiyeti bulunan kişiler için 90 günden uzun süreli ya da çalışma amaçlı seyahatlerde Dubai sınırları içerisine giriş yapıldıktan sonra Göçmenlik Ofisine başvuruda bulunulması gerekmektedir.

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine birden fazla kez giriş yaparak toplamda 90 güne kadar ikamet gerçekleştirilebilmektedir. Dubai için vize talepleri Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Kurumumuz başvuru sahiplerinin vize taleplerini eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilmeleri konusunda destek vermektedir. Vize başvuruları yalnızca Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Başvurunun oluşturulması aşamasında danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini değerlendirme yetkilerinin bulunmadığını hatırlatmak isteriz.

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

3 aylık Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine birden fazla giriş yapabilmek mümkündür. Ülkeye giriş sayısında değişiklikler olabilmesine rağmen ikamet edilebilecek gün sayısı değişmemektedir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinden 90 gün ikamet süresi dolmadan çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Söz konusu vize süresinin aşılması durumunda kişi ülkeden çıkış yaptığı sırada fazladan kaldığı gün sayısı kadar para cezası ödemek zorundadır. Para cezasının yanı sıra vize süresini ihlal eden kişilerin bir sonraki BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) vize başvuruları vize reddi ile sonuçlandırılmaktadır.

Dubai’ye seyahat planlayan kişilerin online olarak gerçekleştirdikleri vize talepleri ortalama 72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerine, konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi ya da ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun olabilmektedir. Başvuru işlemlerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesi ihtimalini düşürmektedir. Eksik evrak teslim etme yalnız ek evrak talep edilmesi yüzünden zaman kaybetmenin ötesinde başvurunun doğrudan reddedilmesine de sebebiyet verebilmektedir. Başvurunun konsolosluk tarafından olumsuz olarak değerlendirilmesi durumunda işlemler sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Sürecin olumsuz olarak sonuçlanması Dubai seyahat planının iptal olmasına neden olurken aynı zaman maddi bir kaybı da beraberinde getirmektedir. Tarafımız desteği ile oluşturulan vize taleplerinde başvuru sahiplerinin sıklıkla tekrarladıkları hatalardan dolayı vize reddi ile karşılaşılması ihtimalinin önüne geçilmektedir.

90 Gün Çok Girişli Dubai vizesi onayladığı tarih itibariyle 58 gün geçerli sayılan bir vize türüdür. Söz konusu vize ile ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir. İkamet süresi ülkeye giriş yapıldığı an itibariyle sayılmaktadır. Dubai seyahat planı ile ilgili olarak herhangi bir aksaklık ile karşı karşıya kalınmaması adına işlemlerin tarafımız desteği ile gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Dubai vizesi temsilcilerimiz işlemlerin tümü başvuru sahibi adına en uygun şekilde gerçekleştirirken süreçten haberdar olabilmeleri adına başvuru sahipleri ile süreç sonuçlanana kadar iletişimde kalmaya devam etmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai vize işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olacak biçimde bir araya getirilerek değerlendirmeye sunulması gerekmektedir. Dubai vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin e-vize (elektronik vize) prosedürü sayesinde süreci online olarak yönetebilmektedir. Online vize pasaporta işlenen bir vize türü olmaması nedeniyle değerlendirme süreci sona erdiğinde onaylanan vize başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibinin elektronik posta adresine gönderilen vize ve pasaportu ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde giriş yapması şartı aranmaktadır.

Dubai online vize başvurusunda bulunabilmek için konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması ve başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru adımlarının da doğru olarak tamamlanmasının ardından vize talebi değerlendirme süreci başlatılmaktadır. Online işlemler sırasında başvuru formunun doldurulması ile kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi başvurularında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış (fotoğraf ve kişisel bilgilerin bulunduğu sayfa), Birleşik Arap Emirlikleri seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport,
  • Uluslararası ölçülere uygunluk gösteren, son 6 ay içerisinde çekilmiş Biyometrik Fotoğraf,
  • Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Dubai vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (Yabancı ülke vatandaşlarından talep edilmektedir.)

Not

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu

Başvuru işlemleri sırasında talep edilen bilgi ve belgelerin eksik, yanlış ya da tutarsız olması durumunda değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmekte ya da başvuru doğrudan vize reddi ile sonuçlandırılabilmektedir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda hem işlemler sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemekte hem de seyahat planı iptal edilmektedir. Değerlendirme aşamasında ek evrak teslim ya da başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda tekrardan vize talebi oluşturabilmek için yeterli süreye sahip olunması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat başlangıç tarihinin en az 15 iş günü öncesinde tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir.

90 Gün Çok Girişli Dubai vizesi hakkında detaylı bilgi almak ya da doğrudan şahsınız adına başvuru işlemlerini başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ile görüşmek ve 20 aşkın deneyimimiz ile vize talebi oluşturma adımlarını tamamlamak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle