90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Vize Merkezi olarak vermiş olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde 90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin işlemlerini en doğru şekilde yapabilmelerini sağlamaktayız.

Halil Batu
Halil Batu tarafından yazıldı. 04 Ekim 2022 0 yorum 3384 görüntüleme
90 Gün Tek Giriş

Vize Merkezi olarak vermiş olduğumuz danışmanlık desteği sayesinde 90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin işlemlerini en doğru şekilde yapabilmelerini sağlamaktayız. Kurumumuz desteği ile gerçekleştirilen başvurularda başvuru sahibinin süreç boyunca şahsen bulunması şartı aranmadığını hatırlatmak isteriz. Sürecin şahsınız adına en uygun şekilde yönetilmesini sağlamak için tarafımız ile başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Temsilcilerimizden detaylı bilgi almak ve vize talebi oluşturma işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin işlemlerini BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Konsolosluğu ile akredite çalışan vize başvuru merkezleri ile gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri seyahat için vize taleplerinin şahsen oluşturulamadığını hatırlatmak isteriz. 90 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine bir kez giriş yapıldıktan sonra 90 güne ikamet gerçekleştirilebilmektedir. Söz konusu vize türü turistik gezi, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi seyahatlerde kullanılabilmektedir.

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) sınırları içerisine seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. T.C. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri başvurularını elektronik vize (e-vize) sistemi üzerinden kurumumuz desteği ile online olarak gerçekleştirebilmektedir. Online başvurular sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle süreç sona erene kadar uzaktan rahatlıkla takibini gerçekleştirebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport sahipleri BAE sınırları içerisine yapacakları seyahatler için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Söz konusu muafiyet 180 gün içerisinde 90 ikame gününü aşmayan seyahatler için geçerli sayılmaktadır.

BAE vizesi ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğine de (Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ummul-Kayveyn, Füceyre, Resü’l Hayme, Ajman) giriş yapılabilecek olduğunu hatırlatmak isteriz. Dubai seyahati için yapılan vize talepleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. Başvuru sürecinin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda danışmanlık desteği veren kurumların vize taleplerini kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip olmadığını hatırlatmak isteriz.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Tek girişli ve uzun süreli Dubai vizesi ile ülke sınırları içerisine bir defa giriş yaptıktan sonra 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir. İzin verilen ikamet süresi sona ermeden Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Vize süresinin ihlal edilmesi durumunda kişi Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmekte ve ülkeden çıkış sırasında fazladan kaldığı gün sayısı kadar cezai yaptırım uygulanmaktadır. Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilmesi nedeniyle bir sonraki Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu sırasında vize talebi konsolosluk tarafından doğrudan reddedilmektedir.

Vize başvurusunun doğru bir şekilde yapılması ve onaylanan vizenin doğru bir şekilde kullanılması var olan seyahat planı ve ileride gerçekleşme ihtimali olan seyahat planlarını doğrudan etkilemektedir. Kurumumuz Dubai vize başvurularının konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda başvuru sahiplerine destek vermektedir. Başvuru işlemleri için talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tarafımıza iletilmesi ve ilgili vize ücretinin ödenmesi şartı aranmaktadır. Başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle evraklar tercihe göre elden, elektronik ortam üzerinden ya da kargo veya kurye desteği tarafımıza iletilebilmektedir. Evraklar tarafımıza teslim edildikten sonra Dubai vizesi konusunda uzman kadromuz tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu aşamada ibraz edilen bilgi ve belgeler arasında yanlış, eksik ya da tutarsızlık gözlemlenmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçilmektedir. Böylece vize talebinin hatalı bilgi ya da belgelerle gerçekleştirilmesi ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Online vize pasaport üzerine işlenen bir vize türü değildir. Online Dubai vizesi başvuruları sona erdiğinde vize talebinin onaylanmış olması durumunda ilgili belge başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi ülkeye giriş iznini gösteren belge ve pasaportu ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapabilmektedir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi, Dubai seyahati gerçekleştiren kişileri gerek görmesi halinde Dubai Uluslararası Havalimanı sınırları dahilinde göz taramasına tabii tutabilmektedir.

Dubai’ye vize talebi oluşturulması işlemlerinin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak adına tarafımızdan danışmanlık desteği alarak süreç boyunca şahsen bulunmanız gerekmeden işlemlerin uzaktan takibini sağlayabilirsiniz.

Dubai 3 Aylık Vize İçin Gerekli Evraklar

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvurularında ibraz edilmesi gereken belgeler konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında ibraz edilen bilgi ve belgelerin oldukça önem arz etmesi nedeniyle hataya, eksikliğe ya da tutarsızlığa yer verilmemesi gerekmektedir. Aksinin gözlemlenmesi halinde Dubai için oluşturulan vize talebi değerlendirme aşamasında vize reddi kararı ile sonuçlandırılabilmektedir. İşlemler sırasında tarafımızdan destek almanız halinde başvuru belgelerinin talep edildiği şekilde bir araya getirilmesi konusunda temsilcilerimiz destek vermektedir. 

Uzun süreli Dubai vizesi online başvuru için talep edilen evrakların renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması ve ardından Dubai e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Online vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte sistem üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. 

90 Günlük Tek Girişli Vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir.)
  • Pasaport (Birleşik Arap Emirlikleri seyahati sona erdiği an itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir.)
  • Biyometrik Fotoğraf (Uluslararası geçerliliği bulunan ölçülere sahip biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması zorunluluğu bulunmaktadır. Renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir.)
  • Banka Dekontu (Dubai vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücretinin ödenmediğini gösteren belge)
  • T.C. Oturum İzni Belgesi (Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Birleşik Arap Emirlikleri için vize talebinde bulunacak kişilerin Türkiye’de geçerliliği bulunan oturum izinlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Not

Dubai Vizesi Bilgilendirme ve Taahhütname Formu ve 90 Gün İçinde Tek Girişli Uzun Dönem Vizesi Başvuru Formu incelemesinin ardından başvuru işlemleri hızlı bir şekilde başlatılabilmektedir.

Dubai seyahati için yapılan BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) vize başvuruları Göçmenlik Ofisi tarafından ortalama 72 saat içerisinde değerlendirmektedir. Başvurunun yoğun çalışma günlerine veya resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda sonuçlanma süresi tahmin edilen uzun olabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında eksik evrak teslim edilmesi değerlendirme sırasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesine yol açabilmektedir. Bu durumda talep edilen belgeyi teslim edebilmek için başvuru işleminin seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Vize talebi oluşturma işlemlerinin seyahat başlangıç tarihinden en az 15 iş günü kadar öncesinde tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir.

Kurumumuz desteği ile yapılan başvurularda başvuru sahiplerinin işlemler sırasında sıklıkla tekrarlamış oldukları hatalardan dolayı olumsuz sonuç ile karşılaşmaları ihtimalinin önüne geçilmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenden dolayı olumsuz olarak sonuçlanması durumunda işlemler sırasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Seyahat planı ile ilgili aksaklık ve beraberinde maddi bir kayıp yaşamamak adına sürecin talep edildiği biçimde yönetilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek şahsınız adına Dubai vize başvuru işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilirsiniz. Dubai vize uzmanlarımız ile görüşerek sürece dair detaylı bilgi almak ve vize talebi oluşturma işlemlerini başlatmak için dubai@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle